Kapitán Amerika vs. Iron Man v první upoutávce – G.cz
Vyhledávání

Kapitán Amerika vs. Iron Man v první upoutávce

Captain America: Občanská válka bude největší komiksová událost příštího roku. Tony Stark a Steve Rogers se nemohli vystát už hodně dlouho, tentokrát ale okovaná pěst narazí do slavného štítu z pruhů a hvězd.

Václav Rybář
Václav Rybář 25.11.2015, 17:00

Občanská válka (Civil War) je v komiksech jedním z nejdůležitějších milníků vůbec. Nebudeme vám tu prozrazovat víc, protože předloha nadcházející marvelovky je jedna z nejšťavnatějších vůbec. A zároveň si ji zhlédnutím filmu dost možná vůbec nezkazíte, protože Captain America: Občanská válka se zjevně vydává trochu jiným směrem a navazuje spíš na předcházející díl s podtitulkem Zimní voják.

Steve Rogers se bude snažit zachránit svého kamaráda Buckyho, kterému celý svět nakreslil na záda terč. A honu na čarodějnice se zúčastní i Iron Man, který tak nějak nevěří, že by si Kapitánův kamarád zasloužil slitování. Na jedné straně stojí emoce a společná minulost, na druhé neochota porušit zákon, jakkoliv se může zdát absurdním. Občanská válka vrazí mezi Avengery pořádný kůl. Možná ne takový jako v komiksové verzi, která redefinovala celý marvelácký vesmír, ale na pořádné drama to bude stačit.

Snímek v režii bratrů Russoových (Captain America: Zimní voják) přijde do českých kin už 5. května 2016 a bude jedním z tradičních otvíráků letní sezóny. Kromě starých známých se v něm poprvé objeví i superhrdina Black Panther, v jehož domovině se těží vibranium, které jsme mohli vidět nejen v Kapitánovi (je z něj vyrobený jeho štít), ale i ve druhých Avengers. Black Panther se časem dočká vlastní sólovky, takže se v Kapitánovi přijde představit širému světu. A možná přijde i Spider-Man, kterého Marvel pronajímá filmovému studiu Sony, jež svolilo, aby si odskočil i do jiných filmů. Na jeho vedlejší roličku jsme hodně zvědaví.

Nejen Spidey se dočká reparátu. Tady máte další marveláky, kteří se vrátí a zkusí si znovu získat diváky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu