fb pixel Kanáři pod rouškou temnoty: Rumunský thriller vzdává hold klasikám filmu noir – G.cz
Vyhledávání

Kanáři pod rouškou temnoty: Rumunský thriller vzdává hold klasikám filmu noir

Inspektor Cristi, krásná, leč tajemná Hilda, mafie, drogy, intriky a pořádný balík peněz. Nový rumunský krimi thriller Kanáři vzdává hold klasickým noirovým filmům a vy si ho můžete užít u sebe doma v online premiéře díky projektu Moje kino LIVE už v úterý 5. května.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.5.2020, 07:05

Film noir žije!

Těch netflixových premiér už bylo dost, ne? Pojďme si tento týden užít novinku, která bude sice rovněž uvedena online, ale tentokrát pod hlavičkou projektu Moje Kino LIVE, který vznikl za časů karantény ve spolupráci pražských kin Oko, Aero a Světozor, brněnské Scaly a Bia Central z Hradce Králové. Snímky z nabídky těchto biografů je možné si přehrávat online z pohodlí domova, a to za cenu, kterou by člověk zaplatil za normální vstupenku.

A protože už se blíží 11. květen, kdy se opět otevřou (mimo jiné) i dveře vašeho oblíbeného kina, rozhodli jsem se vás v naší pravidelné rubrice informovat o možná poslední virtuální premiéře, kterou můžete v povinné izolaci absolvovat - a sice premiéře rumunského krimi thrilleru Kanáři. Film vypráví příběh zkorumpovaného policisty Cristiho, který míří na Kanárské ostrovy, aby se zde naučil místní šifrovanou pískanou řeč. S její pomocí může získat nejen pořádný balík peněz, ale i překrásnou femme fatale Hildu.

Film režiséra Cornelia Porumboiua Kanáři bude online uveděn v úterý 5. května od 20:30. O dva dny později, ve čtvrtek 7. května, bude film uveden v online videopůjčovně Aerovod.

Podvratný thriller, který vzdává hold klasikám filmu noir, byl poprvé uveden v hlavní soutěži festivalu v Cannes. Zahraniční kritici ho vyzdvihují pro jeho originální námět a důvtipnou strukturu, která diváka drží v napětí. Server Indiewire snímek označil za „Dannyho parťáky na Kanárech", The Guardian hovoří o „elegantní a stylové zábavě", The New York Times ve své recenzi píší o „chytře strukturované, podmanivé a zábavné ukázce filmařského talentu."

Podobné články

Doporučujeme

Další články