fb pixel Kam letos na dovolenou? Vsaďte na jistotu a vydejte se tam, kam Češi míří nejčastěji – G.cz
Vyhledávání

Kam letos na dovolenou? Vsaďte na jistotu a vydejte se tam, kam Češi míří nejčastěji

Přemýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou? Inspirujte se u vlastních. Češi mají oblíbených pár zemí, které neváhají navštěvovat každoročně. Nač tedy riskovat, když můžete jít do sázky na jistotu. Víte, kam Češi nejraději jezdí na dovolenou?

Komerční článek
Komerční článek 21.8.2020, 12:58

Chorvatsko už posledních 20 let vede přední příčky, Češi dovolenou u Jadranu stále milují, a to i přestože se v zemi poslední roky výrazně zdražuje. Druhé místo v oblíbených dovolenkových destinací patří našim východním sousedům, Slovensko láká především na termální lázně a Tatry. Bronz pak patří jižnímu státu ve středozemním moři, a to Itálii. Tato TOP trojka nejspíš nikoho nepřekvapí, do jakých dalších zemí ale našinci neváhají vyrážet každoročně na dovolenou?

Rozmanité Řecko

Řecko Čechy láká na svou rozmanitost, dovolenou je možné plánovat na jednom z mnoha ostrovů i na pevninské části. Každý rok řecké území navštíví stovky tisíc Čechů, kteří kromě krásných pláží a průzračně čistého moře, míří i za antickými památkami. Řecko navíc nabízí skvělý komfort a kvalitu služeb, lidé tak mohou vybírat z celé řady moderních hotelových resortů i z menších rodinných penzionů.

TIP: Řecko není váš šálek kávy? Zkuste vsadit na zájezd do Španělska, i tuto zemi si čeští turisté velmi pochvalují. Oblíbená je nejen Andalusie na jihu země, ale také oblast na východě kolem Barcelony.

Oblíbený Egypt

Zájem o dovolenou v Egyptě v minulosti mírně klesl, nyní jsou ale jakékoliv obavy z nebezpečí zažehnány a Egypt se dostává opět na výsluní. Nejčastěji lidé míří k plážím u Rudého moře, které lákají na překrásný podmořský svět. Egypt navíc není nutné navštěvovat jen v hlavní sezóně, díky své poloze nabízí teplé počasí už z jara nebo na podzim, což mnozí velmi oceňují, dovolenou lze totiž mimo sezónu sehnat levněji.

TIP: V Egyptě už jste byli nesčetněkrát a rádi byste letos vyrazili jinam? Vydejte se na dovolenou do Turecka nebo Tuniska. Tyto destinace jsou mnoha Čechy ověřeny a jsou vhodnou egyptskou alternativou.

Levné Bulharsko

Pokud hledáte levnou dovolenou v Evropě, pak vás jistě potěší zájezdy do Bulharska. Bulharsko bylo tak trochu neprávem opomíjeno, v současné době je ale země Čechy čím dál více navštěvovaná, a to nejen z důvodu moře a písečných pláží. Tím největším důvodem je cena, bývalý socialistický stát si oproti těm západním a jižním stále drží stejnou cenovou hladinu jako u nás. Nemusíte se tak obávat, že v Bulharsku pro vás bude draho.

TIP: Do Bulharska se vám nechce? Co takhle zkusit Polsko? I tady můžete strávit dovolenou za pár kaček a navíc zažít a vidět nepoznané. Také do Polska každoročně míří čím dál více českých turistů.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články