fb pixel Joe Metheny: Sériový vrah a kanibal, který dělal z obětí hamburgery – G.cz
Vyhledávání

Joe Metheny: Sériový vrah a kanibal, který dělal z obětí hamburgery

Joe Metheny
Zdroj: Václav Adamus - s dovolením autora fotografie

Znáte to – když si večer zajdete do místní burgrárny nebo se necháte zlákat McDonaldem. Pokud jste měli smůlu a žili v Methenyho městě, je možné, že jste si pochutnali na svém sousedovi. Příběh muže, který se stal předlohou pro film Texaský masakr motorovou pilou.

Václav Adamus
Václav Adamus 28.3.2022, 00:41

Joseph Roy Metheny se narodil 2. března 1953 v Baltimoru ve státě Maryland v USA. O jeho raném životě je známo pouze to, co řekl u soudu – což později vyvrátila jeho matka, o které tvrdil, že je mrtvá. Prý pocházel z neutěšené rodiny, často pobýval v dětském domově. Jeho matka však tato tvrzení popřela. Měl prý pěkné dětství, i když byli chudí, hlad nikdy neměli. Také tvrdil, že byl ve Vietnamu, což nejspíš také nebyla pravda. Metheny byl v armádě, ale do boje se nedostal. Právě v armádě se měl naučit brát heroin, také nadměrně užíval alkohol.

Na vražedné stezce

Joe Metheny se pohyboval mezi závislými lidmi, většinu jeho přátel nejspíš můžeme označit nálepkou „white trash“. Závislá byla i jeho žena, která se po jedné hádce sebrala. Vzala s sebou i jejich syna a utekla. Metheny zuřil, začal prohlížet všechny léčebny, vtrhl i do okolních domů jen proto, aby je našel. Jeho fanatické pátrání skončilo pod jistým mostem, kde se scházela drogová komunita a bezdomovci. Bylo zde možné koupit heroin a jeho žena sem často chodívala. Právě zde se z Methenyho stává vrah – ačkoliv mu bezdomovci tvrdí, že o jeho ženě nic neslyšeli, nevěří jim, rozzuří se a oba bezdomovce zabije. Rozseká je sekerou. Poté si všimne rybáře, který si v blízkosti poklidně chytá ryby. Co když něco viděl? Bere sekeru a zabije jej taky. Když později policie těla najde v řece, vyšetřování je dovede právě k Methenymu. Ten stráví rok a půl ve vazbě, nepodaří se jej však usvědčit, tak jsou nuceni jej propustit. Ve vězení se pravděpodobně jeho nenávist ještě zvětšila a vzrostla i touha po pomstě.

Takřka okamžitě po propuštění zahajuje nové pátrání po své ženě a dítěti. Zabíjí dvě prostitutky, je však už poučen a ví, že se těl musí efektivně zbavit. Odnese je domů, kosti pohřbí, co mu zbude, smíchá s mletým hovězím a vepřovým. Ano, čtete správně. Vyrobí směs na hamburgery z lidského masa, kterou pak servírovanou v housce s rajčetem a salátem prodává u cesty asi 3 týdny. Jeho věrní zákazníci mu nevědomky pomáhají s odstraňováním těl. Během výslechu policistům sdělí, že lidské maso chutná jako vepřové, takže se nebál, že by si někdo stěžoval na „divnou chuť“. Metheny se pro svůj nový recept nadchnul, pátrání po ženě odložil a začal zabíjet lidi jen proto, aby z nich mohl udělat hamburgery. Dle soudu zavraždil 10 lidí, je ale pravděpodobné, že jich v jeho masomlýnku skončilo daleko více. A jak na něj přišli? Kdepak, nebyla to hygiena, kdo jej „vyhmátl“. Jeho jedenáctá oběť se mu vysmekla a zalarmovala policii. V prosinci roku 1996 si pro něj zákon přišel. Mysleli si, že bude vzhledem k jeho výbušné povaze odporovat. Nestalo se tak. Své přiznání začal větou: „Jsem hodně zvrácený člověk.“ Když jej zatýkali, vážil 225 kilogramů. U soudu dostal trest smrti, který mu byl později změněn na doživotí. Svůj trest naplnil v roce 2017, kdy na cele zemřel.

ZDROJE:

https://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Metheny

https://www.express.co.uk/news/world/838407/serial-killer-Joseph-Roy-Metheny-dead-maryland

https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/88839/joe-metheny-seriovy-vrah-ktery-sve-obeti-prodaval-v-hamburgerech.html

https://refresher.cz/28813-Joe-Metheny-je-stale-zijici-kanibal-ktery-prodaval-maso-svych-obeti-ve-stanku-s-hamburgery

Podobné články

Doporučujeme

Další články