Již dnes večer: slalom mezi hady v premiéře akčního dokumentu ,zam 6 z Ázerbájdžánu – G.cz
Vyhledávání

Již dnes večer: slalom mezi hady v premiéře akčního dokumentu ,zam 6 z Ázerbájdžánu

Dokumentární film ,zam 6 z Ázerbájdžánu má dnes svou premiéru a vy můžete být na ní. Chcete vidět, jak se bajkuje mezi jedovatými hady v nejvyšší kavkazské vesnici postavené z kamene, kde se plácá palivo z mrvy, nebo na břehu Kaspického moře zamořeném ropou a DDT? Tak dorazte.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 13.9.2017, 11:13

Dnes, ve středu 13. září 2017, proběhne slavnostní prvoscreening dokumentu ,zam od 19:00 h v DriveHousu na adrese Rubešova 161/7, Praha 2, kousek od stanice metra I. P. Pavlova.

Zde mrkněte na trailer, ať víte, na co se těšit:

Projekt ,zam začal v roce 2012 expedicí v mongolském pohoří Altaj. Odtud pochází i název celého projektu, protože ,zam znamená „cesta“. Je to cesta bikera Richarda „Gaspi“ Gasperottiho ve starém americkém mikrobusu Ford Econoline, kterému se kvůli nezřízené spotřebě přezdívá Darmožrout.

Kromě Mongolska a Ázerbájdžánu navštívila v minulosti filmařská parta i místa jako Nové Mexiko v USA, Sardinii nebo Tchaj-wan.

Zatímco jiní chodí vyšlapanými cestami, Gaspi a jeho crew nepřestávají lovit a hledají nové tam, kde a kudy ještě horská kola nikdy předtím nejela.

Na poslední výpravě se k nim připojil vzácný host Michal Maroši, který hraje v premiérovém snímku z Ázerbájdžánu významnou roli.

Očima kameramana Marty Smolíka se podíváte do všech koutů této zajímavé, a přitom jen velmi málo známé země.

Jezdilo se v horských střediscích Šachdag a Qabala, v nejvyšší vesnici Khinalug, kolem ropných vrtů nebo v lokalitě nedaleko Baku připomínající areál, kde se každoročně pořádá Red Bull Rampage. Místňáci se s klukama podělili o své tajné traily v okolí Baku.

,zam není ovšem zdaleka jen o ježdění. Je to dokument o tom, že když chcete někam jít, můžete se sebrat a dosáhnout svého cíle. ,zam je cesta. Přijďte se na ni podívat. Jägermeister a Red Bull potečou proudem.

Fotky a videa z minulých cest najdete na zamjourney.com, více informací o ,zam a dnešní premiéře najdete ZDE.


A nakonec ještě trochu jiný pohled na jednu z hlavních postav filmu v našem archivním videoseriálu Člověk a jeho kůže. Díl 4. Velký frajer – Richard „Gaspi“ Gasperotti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články