fb pixel Ještě nemáte internetovou televizi? Aneb důvody, proč si ji pořídit – G.cz
Vyhledávání

Ještě nemáte internetovou televizi? Aneb důvody, proč si ji pořídit

Zdroj: {Proxima Studio} / Shutterstock.com

Už vás nudí stále ty stejné programy v televizi a chtěli byste vidět nové filmy a seriály? Vyzkoušejte internetovou televizi. Nemáte zrovna náladu na pořad, co běží v televizi – a raději byste si pustili něco úplně jiného? Pořiďte si internetovou televizi. Co to je a jaké jsou její výhody oproti běžným televizním programům?

Komerční článek
Komerční článek 25.3.2021, 12:00

Proč dát přednost internetové televizi

Vyčkávat před televizí s ovládačem v ruce, čekat až skončí reklamy a netrpělivě odpočítávat minuty do začátku vašeho oblíbeného pořadu. Také to znáte? Chtěli byste se svobodně rozhodnout na jaký program, a hlavně kdy se na něj podíváte? Proto existují internetové televize. V nabídce mají tolik programů, že nebudete vědět, který si vybrat dřív. Jednotlivé filmy, díly seriálů, dokumenty a další si můžete kdykoli zastavit, vrátit zpět či přetočit dopředu, samozřejmě pokud již byly vysílány. Zkrátka fungují na stejném principu jako když jste se v minulosti dívali na VHS kazety anebo když sledujete filmy z DVD.

Jak internetová televize funguje

Na trhu existuje internetových televizí již několik. Některé jsou známější než jiné, ale všechny fungují na stejném principu. Jakém? Vyberete si balíček, který vám nejvíce vyhovuje, zaplatíte si předplatné a můžete koukat. Která je ta nejlepší internetová televize pro vás, to už musíte posoudit sami. Záleží totiž na vašem vkusu a preferencích. Máte rádi zamilované filmy, krimi, drama, pohádky anebo se těšíte, že si konečně pustíte ten biják, který jste nestihli v kině? Různé internetové televize nabízí i různé kanály. Vybrat si tak můžete programy nejenom pro sebe, ale i pro další členy vaší domácnosti.

Pokud vám unikl váš oblíbený pořad

Skvělou funkcí internetových televizí je také volba zpětného zhlédnutí. Každý poskytovatel internetové televize má tuto možnost v jiném časovém rozhraní. Někteří vám dovolí zhlédnout pořad pouze 3 dny zpátky, ale ty lepší až 30 dní. Jak přesně to funguje? Prošvihli jste nějaký pořad, na který jste se těšili? S internetovou televizí to není žádný problém.

V časovém horizontu zpětného zhlédnutí se na něj můžete podívat kdykoliv. Zkrátka se jen usadíte před televizi, připravíte si popcorn a můžete si naplno vychutnat program, na který jste se těšili a který jste nestihli. A pokud si chcete připadat jako v kině a vaše obývací stěna je prostorná, zainvestujte také do reproduktorů, které rozmístíte do obývacího pokoje a zajistíte si tak dokonalý prostorový zvuk a zážitek jako z opravdového multiplexu.

Televize, chytrý telefon nebo tablet

Kromě veliké nabídky pořadů ve videotéce nabízí internetová televize také možnost sledování pořadů na více zařízeních v rámci jedné domácnosti. Pryč jsou doby, kdy se členové rodiny nemohli večer u televize shodnout, na co se budou dívat. Nyní si může každý člen vybrat jeho oblíbený pořad a v klidu a pohodlí ho sledovat třeba na svém chytrém telefonu nebo tabletu.

Chytrá televize či set-top box

Pokud máte doma smart tv, stačí ji propojit s kvalitním internetovým připojením a vybrat si internetovou televizi podle vašich představ. Pokud ovšem chytrou televizi nevlastníte, není to žádný problém. Jednoduše si k vaší televizi pořídíte speciální set-top box, díky němuž bude možné využívat nabídku internetové televize. Většina poskytovatelů nabízí výhodné balíčky pro své nové zákazníky, a můžete tak využít i výhodné slevy a kombinace. Nejčastěji se jedná o nabídky kombinující internet, televizi i volání.

Ještě nemáte internetovou televizi? Tento unikátní systém povýšil obyčejné sledování televize na zbrusu novou úroveň. Pánem vašeho času tak není vaše televize ani televizní program, ale jednoduše vy sami. Pustíte si, na co máte chuť. Kdykoliv a na jakémkoliv zařízení.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články