fb pixel Jednou jsem švihla telefonem, začala sprostě nadávat a rozbrečela se, říká ekonomka Hana Lipovská o dění kolem volby do televizní rady v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

Jednou jsem švihla telefonem, začala sprostě nadávat a rozbrečela se, říká ekonomka Hana Lipovská o dění kolem volby do televizní rady v (NE)BLÁZNI

Zdroj: G.cz/(Ne)blázni

Události posledních měsíců tvrdě dopadly na moje blízké okolí, říká mladá ekonomka Hana Lipovská, která se minulý týden stala členkou Rady České televize, a kterou do té doby široká veřejnost příliš neznala. To se nyní změnilo. Právě ona byla dalším hostem v talk show (NE)BLÁZNI.

redakce G.cz 3.6.2020, 12:33

Její kandidatura vyvolala spoustu nesouhlasných, ale někdy také útočných reakcí: "Když o vás cizí lidé dlouho něco tvrdí, byť třeba hlouposti, tak si nakonec i vaši nejbližší řeknou, že na tom může být něco pravdy. Rodiče mi kandidaturu do Rady ČT rozmlouvali, ale já jsem tvrdohlavá." Silně věřící Hana Lipovská, která je dnešním hostem Tomáše Poláčka v jeho show (NE)BLÁZNI, si o sobě přečetla například to, že je klerofašistka, ale podobným řečem nevěnovala pozornost.

Rozhovor Tomáše Poláčka s Hanou Lipovskou

"Políčkem bylo, když jsem si přečetla vůči mně nepříjemný text od monsignora Halíka. On je kněz, já laik, a tak to trochu bolí. Říkala jsem si, co když půjdu na mši, a on mi třeba nedá eucharistii?" Tomáše Halíka by klidně pozvala na kávu, aby si vyjasnili názory: "Jenom nevím," říká Lipovská, "jestli přijme. Přitom ač spolu můžeme nesouhlasit, tak pro mě je to pořád velmi zajímavý teolog, jehož knížky ráda čtu."

Co přivedlo Hanu Lipovskou k víře? Proč nevstoupila do řeholního řádu?Jakou brigádu měla coby studentka v televizi, a jakou Českou televizi by si vlastně přála? Sledujte nový díl talk show (NE)BLÁZNI Tomáše Poláčka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články