Jedinečný pocit při psaní? Ručně vyráběná dřevěná pera českého designéra vám ho nabídnou

Obrázek uživatele Martin Miko
12.10.2017, 09:10

Na poctivou českou ruční práci v oblasti psacích potřeb nenarazíte jen tak někde. Michal Čiliak svou firmu Wood Design sice založil nedávno a navíc naprostou náhodou, ale dnes patří mezi nejlepší ve svém oboru. Ručně vyráběná plnicí a kuličková pera od wood designéra Čiliaka jsou bezesporu dárkem, kterým uděláte jedinečný dojem.

Z korporátu do dílny

Za luxusními dřevěnými pery, které Michal Čiliak vyrábí, stojí příběh muže, který pracoval na dobře placené pozici v korporátní firmě. Jenže peníze a jistoty nejsou to, co by kreativního člověka dokázalo dlouhodobě naplnit. Tak se Michal rozhodl, že svůj život naplní činností, kterou měl rád celé dětství – práci se dřevem.

Nejdříve se věnoval výrobě masivních designových stolů, lamp a dalších produktů. Z vlastní iniciativy vše vyráběl jen z českých dřevin, které vozil na pilu a zpracovával pro další potřeby. A postupně si prošel celým procesem od pokácení stromu až po zhotovení, čímž si k práci se dřevem vybudoval silné pouto, které se ho drží dodnes. Nejdříve připravoval dřevěné designové kousky pro své blízké a známé a postupem času si získal své věrné zákazníky.

Své první pero vyrobil pro svou přítelkyni

Své první plnicí pero Čiliak vyrobil pro svou přítelkyni, kterou chtěl potěšit, když se rozhodla, že začne podnikat. Výjimečný dárek sklidil neobvyklý povyk mezi lidmi, což byl prvotní impuls k tomu zaměřit svou činnost na psací potřeby. Za prvním vyrobeným perem, které vytvořil v březnu 2017, bylo však spousta dřiny a nepovedených kusů, než Michal Čiliak vypiloval svou techniku k dokonalosti. Postupně totiž musel zjistit, jak jednotlivé dřeviny „pracují“ během sušení a jak správně přistoupit k povrchovým úpravám dřeva tak, aby dřevěná pera vydržela běžné zacházení a zároveň si zachovalo svůj přírodní vzhled a povrch.

Poctivá práce se však vyplatila a Čiliak už má za sebou několik stovek vyrobených a postupně prodaných per, kterými se mohou chlubit hrdí majitelé. Ti si mohou být jisti tím, že se vždy jedná o ručně vyrobený originální kus, který nikdo jiný nemá.

A tak i vy zahoďte obyčejnou propisku z papírnictví a potěšte sebe nebo své blízké tímto krásným perem.


Komentáře