fb pixel Je vám zima? Retro svetry se raději zahřát nezkoušejte: Galerie 10 důkazů, že uplést se dá opravdu cokoliv. Bohužel – G.cz
Vyhledávání

Je vám zima? Retro svetry se raději zahřát nezkoušejte: Galerie 10 důkazů, že uplést se dá opravdu cokoliv. Bohužel

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

No, venku už začíná přituhovat, a tak je na čase definitivně sbalit letní šaty a kraťasy a z půdy vytáhnout ten obří kufr plný svetrů a kabátů. Možná máte v zásobě i pár retro kousků třeba po mamince nebo babičce. Už kvůli vám doufáme, že vypadají lépe než pletená móda v galerii tohoto článku.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.11.2019, 11:29

Není všechno zlato, co je vintage

S moderní konfekční módou je kříž. Sice stojí pár šupů, a tak je pro většinu lidí relativně dostupné vypadat trendy, na druhou stranu to je vykoupeno zneužívanou levnou (většinou asijskou) pracovní silou a ty fórové materiály - škoda mluvit! Opravdu vlněný svetr aby člověk pohledal, a tak se přímo nabízí prohrábnout buď nabídku nějakého secondhandu, nebo půdu na chalupě u rodičů. Ale pozor!

Ne všechno retro je nositelné. Dokazuje to následující galerie pletené módy ze 70. a 80. let minulého století. Upřímně, kousky, které jsme vybrali, byly dost na pováženou už v době svého upletení, takže za jejich zrůdnost a "oroginalitu" tak úplně nemůže čas. A záměrně jsme do galerie dali mix reklam na svetry a další kousky jak z československého prostředí, tak z toho západního - to abyste si nemysleli, že odporné oblečení bylo čistě socialistickou záležitostí.

Varujeme vás předem: existenci toho, co uvidíte v následující galerii,může obhájit snad jen fakt, že to všechno pletla jakási superhodná babička na smrtelné posteli a jejím posledním přáním bylo, aby to hlavně někdo nosil.

A tady si připomeňte nejlepší socialistickou bonboniéru: barevný cukr bridž!

Podobné články

Doporučujeme

Další články