fb pixel Jde to i jinak: Předcházejte vzniku odpadu, vyzkoušejte vlastní láhev na vodu! – G.cz
Vyhledávání

Jde to i jinak: Předcházejte vzniku odpadu, vyzkoušejte vlastní láhev na vodu!

Zdroj: Pražské služby

V Praze roste množství vyprodukovaného odpadu. Ruku v ruce s tím roste i spotřeba jednorázových obalů jako jsou kelímky, papírové tašky nebo igelitové sáčky. Pražské služby proto přicházejí s pěticí spotů, které mají ukázat, že i malá změna v našem spotřebitelském chování může mít pozitivní efekt. Ve třetím videu se zaměříme na využití vlastní láhve na vodu, která jsou alternativou k jednorázovým PETkám.

Komerční článek
Komerční článek 4.9.2020, 11:37

V médiích se velice často objevuje informace, že Češi patří mezi evropskou špičku v třídění odpadu. Konkrétně v Praze podle průzkumů odpad třídí více než 70 % obyvatel a jen za minulý rok skončilo v třídicích kontejnerech bezmála 57 tisíc tun odpadu. To je samozřejmě skvělé, ale bohužel se nám stále nedaří omezovat samotnou produkci odpadu, která od roku 2015 neustále roste. Rozhodli jsme se proto zahájit kampaň, jejímž cílem je informovat o různých způsobech minimalizace odpadu a předcházení jeho vzniku.

Série videí

Hlavním nosičem kampaně je seriál krátkých videí, které budeme postupně zveřejňovat na našem Facebooku a Youtube kanálu. Ve videích najdete ty nejzákladnější způsoby minimalizace odpadu, jako třeba používání plátěných či síťových tašek, využívání vlastních šálků na kávu nebo opravování starých věcí místo jejich likvidace.

Cíl videí

Cílem videí není jen představení jednotlivých tipů, ale také jimi chceme říci, že předcházení vzniku odpadů není vůbec těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Rozhodně po lidech nechceme, aby se ze dne na den stali “ekoteroristy”, jak se často lidem chránící životní prostředí říká. Chceme pouze, aby se o odpadku přemýšlelo rozumně a aby se rozumným způsobem minimalizoval. A jak uvidíte na našim videích, která spatří světlo světa na přelomu srpna a září, tak i skutečně malá změna v našem chování může mít velký efekt.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články