fb pixel Tátové v akci: 12 rozjuchaných kravaťáků vedle svých stoických dcer – G.cz
Vyhledávání

Tátové v akci: 12 rozjuchaných kravaťáků vedle svých stoických dcer

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

I v na první pohled nudných byznysmenech s nažehleným límečkem a kravatou zbylo kus hravého dítěte!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 5.6.2015, 15:00

Kravata, límeček, kožený kufřík plný pracovních lejster, naleštěné polobotky. To je průměrná představa byznysmena, spořádané hlavy rodiny. Zodpovědný taťka, který platí zavčasu daně, stará se o dům, trpí nedostatkem spánku - a z práce přesto neodchází nikdy před sedmou hodinou večer. Chová se prostě jako plnohodnotný dospělý člověk. Nejen, že to tak vypadá. Ono to i je děsně nudné.

Zrovna v Japonsku mají pro takové pány specifický název - ossan. Doslova to znamená "nudný starý muž". Boom kancelářských mužíků začal v Japonsku už ve 20. letech minulého století - veskrze je ossanem každý kravaťák bez představivosti, zaseklý ve firemní hierarchii, nárazový pijan, který vypadá, jako kdyby se v práci narodil a také v ní i zemře.

Pod šedivým oblekem a zdvořilým chováním se ale skrývá člověk, který byl kdysi mladý - a možná na to pod hromadou zodpovědnosti a práce (práce a ještě další práce) pořád nezapomněl. Fotografka Yuki Aoyama na své portrétové sérii spárovala"staré nudné muže" s jejich dcerami. Děti byznysmenů jsou stoicky klidné a s nohama pevně na zemi, zatímco jejich otcové v kravatách a polobotkách létají vzduchem jako malé děti. Radost ze hry se holt jen těžko zapomíná. Dcerky a tátové kravaťáci budou dokonce vycházet knižně - jako dárek ke Dni otců je to celkem dobrý nápad!

1. High five otec

2. Otec chycený v mexické vlně

3. Skokan do dálky

4. Taťka, který si nejspíš doslova potřebuje odskočit

5. Otec šprýmař

O Yukiině knize se více dozvíte v tomto odkazu.

A tady máte 11 důvodů, proč byste měli pravidleně měnit zaměstnání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články