fb pixel Janečková, Abbasová a Fassati - tři kmotry potravinové banky slavnostně pokřtily nový konvektomat – G.cz
Vyhledávání

Janečková, Abbasová a Fassati - tři kmotry potravinové banky slavnostně pokřtily nový konvektomat

Zdroj: Potravinová banka Praha

Zbrusu nový konvektomat může nově využívat Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj. Věnovala jí ho česká firma Retigo z Rožnova pod Radhoštěm jako jubilejní vyrobený konvektomat s číslem 50 000. Pražské potravinové bance bude denně pomáhat s vydáváním a přípravou jídel pro potřebné. Za kmotry nového pomocníka šly moderátorky Ester Janečková a Lejla Abbasová a zpěvačka Markéta Fassati.

Komerční sdělení 29.1.2022, 17:00

Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj patří mezi největší v České republice. Má více než 190 odběratelských organizací a měsíčně vydá přes 200 tun potravin potřebným. Vedle toho provozuje i komunitní kuchyni, kde vaří obědy pro lidi v nouzi a pořádá kurzy vaření pro matky samoživitelky. Nově se kuchyň může opřít i o zbrusu nového výkonného pomocníka. Stal se jím konvektomat od českého výrobce společnosti Retigo. „Slyšel jsem v rozhlase rozhovor s paní Doušovou, ve kterém zazněla infromace, že by se potravinové bance hodil konvektomat. Shodou okolností to bylo v době, kdy jsme hledali potencionálního zákazníka, kterému bychom náš 50. 000 vyrobený konvektomat věnovali,“ říká Libor Pavelka, jednatel společnosti Retigo.

Konvektomaty fungují na principu vývinu páry nebo horkého vzduchu při různých teplotách. Zvládají vařit v páře, smažit, grilovat, péct, udit, sušit či zavařovat. Výhodou používání konvektomatu je nejen značná úspora času a energie, ale i šetrné zpracování surovin, které si uchovávají více živin, barvu a konzistenci. Navíc jsou multifunkční a dokáží nahradit jiné spotřebiče. Moderní konvektomaty Retigo mají také funkci automatického mytí varné komory.

„Pro nás je to obrovská pomoc, která nám zásadním způsobem usnadní a urychlí přípravu veškerých pokrmů pro naše klienty. Velmi si vážíme i toho, že si frma vybrala právě nás a nový konvektomat bude pomáhat potřebným,“ dodává Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj.

Spousty výživných pokrmů, spokojených strávníků a plných žaludků popřály i tři půvabné dámy, které na sebe vzaly role kmoter nového kuchyňského pomocníka. Ester Janečková, Lejla Abbasová i Markéta Fassati mají k potravinové bance skutečně velmi blízko a pravidelně podporují celou řadu jejich aktivit, stejně tak se zapojují i do potravinových sbírek. Lepší a půvabnější kmotry by potravinová banka asi jen těžko hledala.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články