fb pixel Jamajský blesk nekončí! Usain Bolt se chystá na další mistrovství světa a ostře odsuzuje doping – G.cz
Vyhledávání

Jamajský blesk nekončí! Usain Bolt se chystá na další mistrovství světa a ostře odsuzuje doping

Zdroj: Facebook.com

Jamajský sprinter Usain Bolt během tiskové konference vyzval všechny sportovce, aby přestali zneužívat doping ke zlepšování svých sportovních výkonů, jinak světový sport zanikne. Držitel tří světových rekordů v atletických disciplínách trvá na tom, že v rámci šokujícího dopingového odhalení v Rusku je zapotřebí se více věnovat tomuto tématu, které se objevuje čím dál častěji a podkopává atletice nohy. Zároveň měl pro své fanoušky potěšující zprávu. Ač se hovoří o konci jeho kariéry, nastoupí Bolt k závodu na mistrovství světa v Londýně.

Martin Miko
Martin Miko 2.8.2017, 12:16

Dle Bolta ničí doping sport

Jamajský běžec Usain Bolt je považován za nejrychlejšího muže světa a patří k neoblíbenějším sportovcům vůbec. Nyní Bolt zaujal zásadní stanovisko během tiskové konference před atletickým mistrovstvím světa v Londýně, které vypukne v pátek. K současné situaci týkající se dopingu a vrcholového sportu se vyjádřil na adresu Ruska následovně: „Nemyslím, že by to mohlo být ještě horší,“ čímž odkazoval na odhalenou dopingovou aféru řízenou ruskou vládou. Na konci prosince 2016 se prokázalo, že ruští sportovci využívali zakázané látky, což se zpětně prokázalo na základě rozborů moči. To vše pod patronátem oficiálních ruských úřadů.

„Sportovci vidí, co se na atletické scéně děje, a pokud to nezastaví, tak tento sport zemře. Doufám, že pochopí současnou situaci a pomohou svým jednáním atletice posunout se vpřed,“ vyjádřil své přesvědčení Bolt. Atletické mistrovství světa v Londýně začne již tento pátek a bude trvat až do 13. srpna. Bolt je k celé situaci stále optimistický a věří v lepší zítřky. Je přesvědčen, že sportovci, kteří využívají doping, vědí, do čeho jdou, a že když budou podvádět, tak budou stejně postupem času dopadeni.

Ačkoliv se Bolt letos zúčastnil pouze tří závodů v této sezóně a minulý měsíc se zdálo, že kvůli přetrvávajícímu zranění zad se mistrovství světa letos vzdá a ukončí kariéru, na tiskové konferenci sdělil, že je plně rozhodnut nastoupit do pátečního kvalifikačního závodu na 100 metrů. Co se týče samotného závodu, tak je celý jeho tým přesvědčen, že se do finálové fáze kvalifikuje a opět všem dokáže, že patří mezi světovou špičku. „Poslední zápas na 100 metrů, který jsem absolvoval, měl čas 9,94 sekund, což znamená, že moje cesta směřuje správným směrem. Jde jen o to vše zvládnout psychicky. Věřím, že jsem na závod připraven,“ dodal na závěr tiskové konference.

Smrt blízkého přítele

Jamajský sprinter zažíval poslední dobou těžké časy, a to kromě zranění zejména po smrti jeho blízkého přítele, stříbrného olympijského vítěze ve skoku vysokém, Germaine Masona, který zemřel letos v dubnu při dopravní nehodě. Samotný Bolt však bere tuto špatné události v jeho životě jako motivaci, která by mu měla pomoct k získání dalšího světového titulu.

A zde je 6 zajímavostí o olympijských hrách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články