fb pixel „Jako dítě jsem měl imaginárního přítele a mí rodiče ho měli radši“: 10 geniálních hlášek ze seriálu Přátelé – G.cz
Vyhledávání

„Jako dítě jsem měl imaginárního přítele a mí rodiče ho měli radši“: 10 geniálních hlášek ze seriálu Přátelé

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Seriál Přátelé je zpátky. Zní to neuvěřitelně, ale naši televizní hrdinové z druhé poloviny 90. let se vrací už 27. května a celé to bude vysílat HBO Max, který do Česka prozatím nedorazil. Podle traileru to vypadá na velké emoce a hru na nostalgii. Pojďme si připomenout ty nejlepší hlášky z původního seriálu.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 20.5.2021, 08:48

Seriál Přátelé se vrací

Za dva týdny to bude 17 let od doby, kdy měl v Americe premiéru finální dvoudíl kultovních Přátel, kteří patří k nejpopulárnějším a nejvlivnějším televizním pořadům 90. let. Ať už to byl tragický Ross, rozmazlená Rachel, panovačná Monika, vtipný Chandler, praštěná Phoebe nebo sukničkář Joey, každá postava za 10 řad vyprodukovala obrovské množství legendárních hlášek, z nichž jsme vybrali 15 našich nejoblíbenějších!

Finále Přátel bylo velice dlouho a důkladně připravováno. Tvůrci se před samotným napsáním scénáře dívali na poslední epizody jiných seriálů, aby tak nabrali inspiraci. Očekávání byla obrovská – televizní společnost NBC utratila vysoké částky za reklamní kampaň po celých Spojených státech, a dokonce se uspořádávaly i venkovní promítání posledního příběhu Přátel.

A vyplatilo se – epizodu sledovalo přes 52,5 milionů diváků, a stala se tak nejsledovanějším finále seriálu od posledního dílu Seinfelda z roku 1998. Závěrečná epizoda Přátel je dodnes čtvrtým nejsledovanějším závěrem seriálu v historii, a to po M.A.S.H.i, Cheers a právě zmíněném Seinfeldovi.

Zajímavé bylo i to, že hned druhý den vyšla v novinách řada článků, které předpovídaly život po Přátelích – většina komentátorů viděla ukončení Přátel jako začátek konce sitcomů a televizních seriálů obecně na úkor tehdy populárních reality show. Až čas (a Netflix) ukázal, že to nebyla pravda. Díky bohu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články