fb pixel Jake a Tlusťoch, Big Ben a Odpadlík: Malý lexikon devadesátkových televizních detektivů – G.cz
Vyhledávání

Jake a Tlusťoch, Big Ben a Odpadlík: Malý lexikon devadesátkových televizních detektivů

+ DALŠÍCH 20 FOTEK + DALŠÍCH 21 FOTEK

Jó, devadesátky, to ještě televizní programy vypadaly jinak! Žádné reality show, ale poctivé jihoamerické telenovely a ještě poctivější kriminálky s charismatickými detektivy. Mužní idolové, se kterými řada z nás vyrůstala, se navždy zapsali do našich srdcí. A tak jsme sestavili malý lexikon těch nejznámějších jmen.

Jan Studnička
Jan Studnička 29.6.2020, 15:21

Nejslavnější neexistující jména

Na HBO vyšel nový Perry Mason. Je to takový návrat ke kořenům postavy, a tak jsme u té příležitosti v redakci zavzpomínali na toho starého Perryho Masona, kterého dávali v devadesátkách na Nově. A uvědomili jsme si, jak podivná byla televizní krajina v devadesátých letech.

Čeští diváci byli hladoví po zahraničních pořadech, obzvlášť detektivkách, takže Nova do nás začala hustit jeden béčkový televizní seriál za druhým. Víte, on existuje důvod, proč se v amerických filmech dodnes postavy baví o Casablance, ale nikdy nezmíní Rena Rainse, psance, který loví psance. Pravděpodobně ani šílenec a milovník podivností jako Andy Samberg tyhle osmdesátkové a devadesátkové bizarnosti nesleduje. Pro Amíky to byly lowcost seriály na dopoledne všedního dne a my jsme podle nich posuzovali celou „zemi zaslíbenou“.

A víte, co je nejhorší? Většinou správně!

Vedle toho tady ale byla i televizní produkce, hlavně ta německá! Z té jsme přijali hodně, ale taky jsme si frčeli na Británii, Francii, občas Itálii a v jednom obzvlášť kouzelném případě na Rakousku...

Řekli jsme si tedy, že si připomeneme, na jaké všechny detektivní a kriminální pořady jsme koukali a jaké detektivy jsme hltali, obdivovali a skoro až uctívali jako prototypy drsných mužských idolů. Vyhodili jsme všechny české kousky a vybrali to, co si pamatujeme z devadesátek a stálo to za zmínku. Takže tam najdete věci i staršího data natočení, které se u nás ovšem rozběhly později, až po revoluci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články