fb pixel Jake a Tlusťoch, Big Ben a Odpadlík: Malý lexikon devadesátkových televizních detektivů – G.cz
Vyhledávání

Jake a Tlusťoch, Big Ben a Odpadlík: Malý lexikon devadesátkových televizních detektivů

+ DALŠÍCH 20 FOTEK + DALŠÍCH 21 FOTEK

Jó, devadesátky, to ještě televizní programy vypadaly jinak! Žádné reality show, ale poctivé jihoamerické telenovely a ještě poctivější kriminálky s charismatickými detektivy. Mužní idolové, se kterými řada z nás vyrůstala, se navždy zapsali do našich srdcí. A tak jsme sestavili malý lexikon těch nejznámějších jmen.

Jan Studnička
Jan Studnička Aktualizováno 29.6.2023, 17:16

Nejslavnější neexistující jména

V posledních letech dochází k remakům našich oblíbených detektivek, které si pamatujeme z dob, kdy nám je každý den servírovala TV Nova. Vzpomeňme například na Perryho Masona, jenž se před pár lety dočkal nové verze.

Čeští diváci byli hladoví po zahraničních pořadech, obzvlášť detektivkách, takže Nova do nás začala hustit jeden béčkový televizní seriál za druhým. Víte, on existuje důvod, proč se v amerických filmech dodnes postavy baví o Casablance, ale nikdy nezmíní Rena Rainse, psance, který loví psance. Pravděpodobně ani šílenec a milovník podivností jako Andy Samberg tyhle osmdesátkové a devadesátkové bizarnosti nesleduje. Pro Amíky to byly lowcost seriály na dopoledne všedního dne a my jsme podle nich posuzovali celou „zemi zaslíbenou“.

A víte, co je nejhorší? Většinou správně!

Vedle toho tady ale byla i televizní produkce, hlavně ta německá! Z té jsme přijali hodně, ale taky jsme si frčeli na Británii, Francii, občas Itálii a v jednom obzvlášť kouzelném případě na Rakousku...

Řekli jsme si tedy, že si připomeneme, na jaké všechny detektivní a kriminální pořady jsme koukali a jaké detektivy jsme hltali, obdivovali a skoro až uctívali jako prototypy drsných mužských idolů. Vyhodili jsme všechny české kousky a vybrali to, co si pamatujeme z devadesátek a stálo to za zmínku. Takže tam najdete věci i staršího data natočení, které se u nás ovšem rozběhly později, až po revoluci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články