fb pixel Jak začít investovat do kryptoměn - návod pro začátečníky – G.cz
Vyhledávání

Jak začít investovat do kryptoměn - návod pro začátečníky

Zdroj: Pixabay.com

Trend investování do kryptoměn zasáhl také Českou republiku. Mnoho zdejších investorů si tento alternativní způsob zhodnocení peněz oblíbilo, a to navzdory vysokému riziku, které se s virtuální měnou pojí. Jak začít investovat do kryptoměn?

Komerční sdělení 8.2.2022, 05:45

Kryptoměny jsou zajímavou příležitostí, jak obohatit své investiční portfolio. Investovat do kryptoměn není žádná věda a zvládne to každý průměrný uživatel internetu. Celý proces je obdobný jako u investic do akcií či fondů. Více o způsobech investování si lze přečíst na portálu vpenize.cz.

Před nákupem kryptoměn je třeba myslet na to, zda si člověk může dovolit o investovanou částku přijít. Virtuální měny mají nestálý kurz a stejně rychle, jako na nich lze vydělat, se dá také mnoho ztratit. Zájemci tak musí vždy počítat s vyšším rizikem.

Ti, kteří se vyššího rizika nezaleknout, mohou do kryptoměn investovat za pomocí online platforem, jako je eToro nebo Crypto.com. eToro recenze jsou nadmíru pozitivní, nutno podotknout, že jde o velmi příznivé prostředí pro Čechy. Další možností jsou online burzy, kladné jsou například Binance zkušenosti.

Jak vydělat na kryptoměnách?

Když se řekne kryptoměny, většina lidí si vybaví bitcoin. Ve skutečnosti však existují tisíce virtuálních měn, do kterých lze investovat. Některé jsou známé, jiné méně. Druhou nejobchodovanější kryptoměnou je nyní ethereum, kurz etheru lze sledovat například na webu coinmarketcap.com nebo přímo na burzách, jako je Binance.

Na kryptoměnách lze vydělávat i jiným způsobem než přímým nákupem a prodejem. Lze je také těžit. Lidé se často ptají, jak těžit bitcoin. K tomu jsou ovšem potřeba velmi výkonné počítače, celý proces zároveň vyžaduje velké množství elektřiny. Těžit však lze i jiné kryptoměny, které již nepotřebují až tak výkonné přístroje.

Kde začít investovat?

Investovat do kryptoměn zvládne každý. Stačí si jen vybrat jeden ze způsobů investování, mezi ty nejhlavnější patří:

  • online burzy
  • směnárny
  • bitcoinmaty
  • nákupy od držitelů

Zdaleka nejčastěji volí investoři pro nákup kryptoměn online burzy. Nejznámější burza, která je schopna zpracovat 1,4 milionů příkazů za sekundu, se jmenuje Binance. Recenze hovoří o tom, že se jedná o rychlou, přehlednou a stabilní platformu. Využít lze také jiné burzy či směnárny, jako je Coinbase, Coinmate nebo pokročilejší Kraken.

Další možností jsou tzv. bitcoinmaty, tedy v podstatě automaty na nákup bitcoinů. Narazit na ně lze ve větších městech, například v nákupních centrech. Tento způsob nákupu však investoři volí málokdy.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články