fb pixel Jak vytrollovat norskou ambasádu? – G.cz
Vyhledávání

Jak vytrollovat norskou ambasádu?

Facebook můžete místo tlachání o nesmyslech použít pro dobrou věc. Pomozte zachránit dva malé české chlapce, unesené fašoidním norským úřadem Barnevernet! Styď se, norská ambasádo!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 20.6.2015, 16:30

Kyberprostor Facebooku je ideálním prostředím pro kampaně a akce angažované občanské společnosti. Třeba ti dva synkové paní Michalákové, které uneslo Norsko.

O skandálním případu toho už bylo napsáno tolik, že podrobnosti nemá cenu rozebírat – jistě je znáte. Možná vás ale ještě nenapadlo, že velvyslanectví Norska v Praze má FB profil, na kterém se samozřejmě snaží vypadat jako zastoupení civilizované a kulturní západní země. Což není, krade přece děti.

Stačí se tedy každý den podívat na tenhle profil a jakmile se tam objeví nový příspěvek, komentovat ho bez ohledu na kontext. Než mne blokli, psával jsem jim tam posty jako třeba „Return stolen czech children now!“, a to třeba k postům o norských divadelních a filmových představeních. S Barnevernetem nemají nic společného ale jakápak kulturní země, když její úřady rozbíjejí rodiny?

No a teď mne blokli. Všechny nás bloknout nemohou, takže se hezky střídejte a nevzdávejte to. Aktuálně jsou tam třeba tyhle příspěvky, ze kterých jsem udělal otisky:

Doporučený komentář: „Do Norska se rozhodně nechystám – svými penězi nechci podporovat fašoidní zemi zlodějů dětí!“

Doporučený komentář: „Událostí s dalekosáhlými politickými důsledky je především rozbití rodiny Michalákových norským úřadem Barnevernet. Styďte se, severští primitivové!“

Doporučený komentář: „Váš festival budu bojkotovat, s výjimkou filmů Unesené dítě strašně pláče, Úplně obyčejný den s biologickou mámou a Uchvácen Barnevernetem.“

Kreativitě se meze nekladou, a zahlcený FB profil pražské ambasády Norska bude třeba kapkou v moři, která pomůže návratu synů paní Michalákové.

A TADY máte 11 smutných příběhů rodin, kterým Barnevernet odebral děti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články