fb pixel Jak vypadají krbová kamna nové generace? – G.cz
Vyhledávání

Jak vypadají krbová kamna nové generace?

Zdroj: HAAS + SOHN

Topíte doma plynem nebo elektřinou a zálohy se vám zdají vysoké? Hledáte jiný způsob vytápění a padla vám do oka krbová kamna, ale bojíte se jejich prašnosti a starostí kolem nich? Máme pro vás dobrou zprávu. Když vsadíte na krbová kamna nové generace, nic z toho vám vrásky na čele dělat nebude.

Komerční sdělení 7.9.2023, 13:47

Krbová kamna mohou být i nenáročná

Když se řekne krbová kamna, každý si hned vybaví scénu z romantických filmů, kdy hlavní hrdinové sedí před kamny, ve kterých plápolá plamínek, praská dřevo a užívají si pohodu. Vypadá to tak krásně, ale jen do okamžiku, kdy si uvědomíte, že abyste v kamnech mohli topit, musíte naštípat nebo nařezat dříví, nanosit ho ke kamnům, pravidelně přikládat a kamna čistit od popela. Z toho jednoho bolí záda a zabírá to i hromadu času.

Napadlo vás, že takhle to být ale rozhodně nemusí? Na trhu jsou totiž moderní peletová kamna, u kterých vás nic z toho nečeká. Jako palivo se používají malé slisované válečky nazvané peletky, ze kterých zůstává jen minimum popela, navíc nebudete otevírat dvířka kamen, abyste přiložili. Pelety jednou za pár dní nasypete do zásobníku a kamna si budou sama dle potřeby přikládat. Nezní to báječně?

Jaké jsou další výhody kamen na pelety?

 • Obsluha peletových kamen je snadná a bez fyzicky náročné práce.
 • Náklady na topení peletkami jsou výrazně menší než třeba u elektrických kotlů.
 • Peletky jsou šetrné k životnímu prostředí, jde o ekologický způsob vytápění v podobě malých slisovaných válečků lisovaných z odpadní suroviny, která vzniká na pilách při zpracování dřeva.
 • Z kvalitních pelet nezůstává skoro žádný popel. Kvalitní pelety poznáte podle toho, že jsou opatřeny certifikací ENplus®.
 • Peletky můžete koupit sypané v pytlích.
 • Vytápění peletkami je řešením pro rodinné domy, firmy, veřejné budovy, včetně nízkoenergetických domů.
 • Díky tomu, že pelety sypete do zásobníku, nebudete otevírat dvířka kamen, ze kterých se u běžných kamen často vyvalí kouř. Topení peletami tak je vhodné i do domácností, kde žijí alergici nebo astmatici.
 • Kamna si sama dávkují pelety podle toho, kolik jich zrovna potřebují k vytopení domu na vámi určenou teplotu.
 • Díky WLAN modulu, který si ke kamnům můžete pořídit, je dokážete ovládat na dálku pomocí aplikace ve vašem chytrém zařízení a zatopit si před návratem domů tak, aby vás přivítala příjemná teplota.
 • Kamna si na váš pokyn sama škrtnou.
 • Peletová kamna si můžete pořídit ve dvou provedeních, a to s výměníkem, nebo bez něj.

Kamna na pelety dokáží vytopit dům i ohřát vodu

Máte za to, že krbová kamna vytopí jen místnost, ve které jsou nainstalovaná? Může to tak být, ale také nemusí. Záleží, jaká si vyberete. Klasická kamna na pelety skutečně umí zpříjemnit teplotu v místnosti, kde je máte, když ale vsadíte na kamna na pelety s teplovodním výměníkem, zvládnou toho mnohem víc. Připojují se na ústřední topení a ohřejí vodu v radiátorech, mohou sloužit jako hlavní zdroj tepla.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články