Jak vypadá dopravní zácpa na čínské superdálnici? – G.cz
Vyhledávání

Jak vypadá dopravní zácpa na čínské superdálnici?

Ukázka toho, jak je lidský život malý.

Jindra Bučan
Jindra Bučan 11.10.2015, 08:57

Opravdu absurdní a zároveň bizarní situace se odehrála před pár dny v Číně. Kdo by mohl tušit, že na dálnici široké tak, že pražská magistrála v porovnání s ní působí jako bezvýznamný potůček, bude trávit nespočet hodin v kolosální dopravní zácpě?

Není se však čemu divit. Všichni ráno vyrazili zpět do Pekingu, po příjemném čase stráveném mimo město a jakmile máte tolik lidí v pohybu, stačí jen maličkost a všechno se zhroutí.

Video je pořízené ze vzduchu, protože jedině ta, se dá stručně shrnout celá situace, jejíž rozměry se vymykají běžnému chápání. Všimněte si toho odcizení. Těch aut je tolik, že už je přestáváte vnímat jako něco, s čím se setkáváte každý den. Zataraste mravencům vstup do mraveniště a na krátkou chvíli se vám naskytne úplně stejný pohled.

Zkuste se na chvíli povýšit nad svou malou lidskou existenci a uvědomte si díky tomuto videu, že jsme jen červené krvinky tohoto systému. Putujeme z místa na místo, plníme úkoly a myslíme jen na sebe. A takhle to dopadne, když se ucpe důležitá céva.

A TADY máte čínskou pouliční nechutnost.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu