fb pixel Jak vybrat pračku se sušičkou LG, AEG nebo Candy? – G.cz
Vyhledávání

Jak vybrat pračku se sušičkou LG, AEG nebo Candy?

Zdroj: Shutterstock

Málokdo si uvědomuje, jak podstatné je nejen kvalitní vyprání prádla, ale také jeho usušení. Špatným sušením totiž může dojít k zatuchnutí, výskytu různých skvrn nebo následné horší úpravě prádla (třeba při žehlení). Řešením je pak pořízení sušičky. Ale co když na ni nemáte dostatek místa? Pak je dobré soustředit se na spotřebič, který spojuje funkce dvou přístrojů, jako je pračka se sušičkou. A jak vybrat pračku se sušičkou LG, AEG nebo Candy? Poradíme.

Komerční sdělení 23.11.2022, 17:31

Samostatná sušička nebo kombinovaná s pračkou?

Prvním faktorem při výběru bude praktické hledisko a prostor, který máte k dispozici. Samostatná sušička je totiž obvykle stejně velká jako pračka a dva takové přístroje v domácnosti si z hlediska zabrání místa opravdu nemůže dovolit každý.

  • Samostatné sušičky – pracují tak, že míchají ohřátý vzduch s vlhkým prádlem a sytí jej párou. Následně dochází k ochlazení studeným vzduchem a zkondenzovaná pára je sbírána v kondenzační nádobě.
  • Kombinované přístroje – jsou velmi praktické pračky se sušičkou, které výborně řeší problémy s nedostatkem místa. Celkový systém je pak o něco jednodušší. Vzniklá pára je kondenzovaná studenou vodou a rovnou odváděná do odpadu.

Na co zaměřit při výběru

  • Kapacita – kombinované přístroje mají obvykle menší náplň sušičky. To nemusí být nutně nevýhoda. Ale pokud budete prát plnou kapacitu pračky, na následné sušení ve stejném stroji budete muset část odebrat. Pořád ale například u pračky na 8-9 kg jde o sušení prádla o hmotnosti kolem 6 kg, což není málo.
  • Výběr funkcí – kombinované pračky se sušičkou jsou v dnešní době na technologické špičce, proto i ty jednodušší nebo levnější nabízí opravdu bohatý program funkcí a programů, které umožní práci s jakýmkoli typem textilu. Ovšem dražší modely můžete ovládat i na dálku díky mobilnímu telefonu apod. Pokud hledáte náročnější řešení, které si porozumí s chytrou domácností a zrovna nemáte velnou hotovost, můžete využít nabídky typu rychlá půjčka ihned. Vyřešíte si tak kvalitní vybavení domácnosti bez jakýchkoli ústupků.
  • Úsporné řešení – je také standardním faktorem volby. S tím napomůže energetický štítek, který je povinnou výbavou každého elektrického spotřebiče.

Jaký model vybrat

Že jsou pračky se sušičkou opravdu žádaným zbožím dosvědčuje i to, že se na jejich výrobu zaměřují ty nejlepší značky na trhu. Jakou pračku se sušičkou vybrat LG, AEG nebo Candy?

Pračka se sušičkou LG

LG je prověřený korejský výrobce, který náskok klasických evropských modelů dohnal v neskutečně krátkém čase. LG je i v těchto spotřebičích jistou zárukou kvality, spolehlivosti a volby nejnovějších technologií. Pračky se sušičkou jsou vybaveny všemi žádanými funkcemi jako je odložený start, který můžete volit podle ceny tarifu elektřiny, SMART funkce i další speciální sušící cykly.

Pračka se sušičkou AEG

Kvalitní německý výrobce, který aktuálně patří do koncernu Electrolux, má značku AEG jako tu nejvyšší prémiovou. Proto se můžete spolehnout, že i kombinované pračky se sušičkou budou dosahovat nejlepších výsledků, včetně celé řady parních programů.

Pračka se sušičkou Candy

Candy je původně italský výrobce, který aktuálně patří čínské firmě Heier. Ale to není na škodu. Značka si zachovává své přednosti, je velmi spotřebitelsky přívětivá a výhodou je obvykle nižší pořizovací cena.

Kde zapojit pračku se sušičkou

Pračky se sušičkou jsou spotřebiče, které můžete mít v nejrůznějších místnostech domu. Pokud je před vámi rekonstrukce koupelny, pak je dobré na umístění tohoto spotřebiče myslet právě tam, protože se dobře napojí na přívody vody i odpady.
Ale stejně dobře můžete přístroj zabudovat do kuchyňské linky nebo pro něj vyhradit místi v nějaké jiné technické místnosti. Dobře volený spotřebič s nízkou hladinou hluku bude výborně sloužit v jakémkoli prostoru.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články