fb pixel Jak ušetřit na pojištění auta? – G.cz
Vyhledávání

Jak ušetřit na pojištění auta?

Povinné ručení i havarijní pojištění mohou představovat velkou zátěž pro osobní rozpočet. Jak na pojistkách co nejvíce ušetřit a co ovlivňuje jejich cenu? Záleží nejen na typu automobilu, ale také na parametrech, které můžete sami ovlivnit.

Komerční sdělení 3.8.2021, 10:50

Povinné ručení a havarijní pojištění patří mezi nejčastější pojistky

Mezi pojištění auta, která si čeští řidiči nejčastěji sjednávají, patří povinné ručení a havarijní pojištění. Zatímco povinné ručení (pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) je ze zákona nutné pro každý registrovaný vůz, havarijní pojištění si majitel vozidla sjednává dobrovolně. Z povinného ručení se hradí škody na majetku a na zdraví, které řidič při nehodě způsobí cizí osobě, havarijní pojistka zase slouží k pokrytí nákladů na opravy vlastního vozu, pokud byl poškozen vaší vinou. Jak na pojištění auta ušetřit co nejvíce?

Ušetřete tisíce korun ročně s cenově výhodným pojištěním

Mezi parametry, které mají vliv na cenu pojištění auta, ale vy je nemůžete nijak změnit, patří model, stáří či účel využití vozu a vaše osobní údaje. Některá další pojistná kritéria však mohou cenu pojištění výrazně srazit dolů, a to např.:

  • bonusy za bezeškodní průběh pojištění v minulých letech – čím déle jezdíte bez nehod, tím větší slevu na pojistném získáte,

  • výše pojistných limitů a spoluúčasti – čím jsou pojistné limity nižší a spoluúčast vyšší, tím méně zaplatíte na pojistném,

  • rozsah služeb – za základní pojištění bez nadstandardních služeb zaplatíte nižší cenu,

  • frekvence plateb pojistného – při roční platbě získáte u většiny pojišťoven slevu,

  • sjednání povinného ručení a havarijního pojištění najednou – sleva za sjednání více produktů u jedné instituce (propojištěnost),

  • sjednání pojistky online – sleva za online uzavření smlouvy,

  • nabídky pojišťoven – v nabídkách jednotlivých pojišťoven jsou cenové rozdíly, proto byste si před sjednáním povinného ručení nebo „havarijka“ měli projít všechny dostupné varianty pojištění na trhu.

Pokud hledáte nejlepší cenu, využijte online srovnávače

Jestliže chcete tu cenově nejvýhodnější pojistku, využijte online srovnávač pojištění – najdete v něm přehledně seřazené nabídky pojišťoven včetně smluvních podmínek a ceny, to vše na jednom místě. Při sjednání pojištění auta přes srovnávač navíc můžete získat další slevu díky výhodnějším podmínkám, vyjednaným s danými institucemi. Přechodem k jiné pojišťovně lze ušetřit tisíce korun ročně, proto byste si měli cenu za pojištění auta srovnávat pravidelně, alespoň každé dva roky.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články