fb pixel Jak účinně zhubnout přebytečné tuky? Víme to! – G.cz
Vyhledávání

Jak účinně zhubnout přebytečné tuky? Víme to!

Keto dieta - proteinový chléb
Zdroj: www.ketodiet.cz

Zkoušeli jste počítat kalorie, omezovali jste se, více sportovali, ale výsledek nikde? Pokud jste už unavení neúspěchy a hladověním, tak s tím prostě přestaňte. Je na čase vyzkoušet keto dietu – revoluci v hubnutí, která přináší rychle výsledky bez hladovění a jojo efektu.

Komerční sdělení 29.11.2021, 10:39

Co je to keto dieta

Keto dieta funguje na velmi jednoduchém principu. Asi víte, že se naše strava skládá z tzv. makroživin – sacharidů, tuků a bílkovin. Většinou máme největší příjem právě sacharidů, které slouží jako energie pro tělo a mozek. Při keto dietě ale sacharidy omezíme a navýšíme podíl tuků a bílkovin ve stravě. V praxi to znamená téměř žádné přílohy, sladkosti a ovoce. Naopak budete jíst více masa, mléčných výrobků a zeleniny.

Tento krok v těle odstartuje tzv. ketózu. Podle ní se také keto dieta jmenuje. Ketóza je metabolický stav, kdy tělo kvůli nedostatku sacharidů začne jako zdroj energie používat tuky v těle. Takže místo toho, aby vaše tukové zásoby ležely ladem a mizely během hubnutí jen velmi pomalu, při keto dietě je tento proces mnohonásobně rychlejší.

Jak držet keto dietu

Pro úspěšnou keto dietu se musíte dostat do stavu ketózy. Tedy snížit příjem sacharidů, a to alespoň na 30 g denně. Těchto 30 g nesmíte překročit. Jakmile byste přijali víc, tělo by se z ketózy přepnulo zase do normálního režimu. Energie by mělo dost z potravy, tuky by proto nechalo být a vám by trvalo minimálně dva dny, než byste se vrátili zpět.

Největší výhoda? Hubnutí bez hladovění

Bojíte se, že budete hladovět, když přestanete jíst přílohy a ovoce? Tak to jste na omylu. Ketonová dieta totiž zvýší příjem tuků a bílkovin. A jelikož bílkoviny zasytí na delší dobu než ostatní makroživiny, hladovět nebudete. Co se týče porcí a počtu jídel denně, nic se nezmění. Jen je potřeba pohlídat složení, tedy hlavně sacharidy.

Keto dieta snadno

Zní vám to moc složitě? Na trhu existuje hned několik společností, které se ketodietou zabývají. Nabízí dietní plány na delší časové úseky. Objednejte si u nich balíček s kompletním jídelníčkem na celé dny. Nebudete se muset vůbec starat o složení potravin a o to, zda náhodou nesníte něco, co vám naruší hubnutí.

Jídelníčky jsou pestré. Rozhodně se vám nestane, že byste se začali nudit a zatoužili po něčem, co nesmíte. Najdete v nich totiž i sladké verze, které ale neobsahují cukry, ani sacharidy. Například různé proteinové tyčinky, pudinky, nebo konjakové těstoviny. Keto dieta tedy vůbec neznamená, že si nemůžete dopřát něco dobrého na zub.

Tyto dietní plány se hodí zejména pokud máte rodinu a nemáte čas vařit vždy dva chody – jeden pro ostatní a jeden dietní pro sebe. Jsou perfektní i v pracovním vytížení. Příprava totiž nezabere déle než pár minut. Komu svěřit své peníze a důvěru? Podívejte se třeba na srovnání keto diet. Hned zjistíte, které společnosti nabízí nejlepší podmínky, ideální cenu a nejbohatší jídelníček.

Kolik se dá zhubnout s keto dietou

Zatímco při běžném hubnutí shodíte něco okolo 1 kg za týden, při keto dietě vás osobní váha za stejný časový úsek překvapí mnohem rychlejším úbytkem. Pokud přidáte i sportovní aktivitu, tuky budou mizet doslova před očima. Kolik celkově zhubnete, je jen na vás. Stanovte si cíl a jděte si za ním.

Jak zabránit jojo efektu

U naplánovaných jídelníčků máte jistotu, že se vyhnete jojo efektu. Hubnutí je totiž rozděleno do několika fází. V počátku hubnete opravdu rychle, ale jak se budete blížit ke svému cíli, trochu zpomalíte. A postupně začnete přecházet zase na novou stravu.

V závěrečné tzv. stabilizační fázi už jíte skoro stejné potraviny jako před keto dietou. A jakmile redukční režim skončíte, můžete se bez obav z jojo efektu vrátit do běžného režimu. Stabilizační fáze totiž zajistí nejen to, že si tělo zase zvykne na vyšší příjem sacharidů. Jejím dalším úkolem je i to, že vám pomůže si zafixovat zásady pravidelného a zdravého stravování. Tím pádem vám nehrozí, že byste zajeli do starých kolejí a kila nabrali zpátky.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články