fb pixel Jak spolehlivě rozzuřit voliče: Americký guvernér nechal zavřít pláž, aby si na ní mohl užívat sám s rodinou – G.cz
Vyhledávání

Jak spolehlivě rozzuřit voliče: Americký guvernér nechal zavřít pláž, aby si na ní mohl užívat sám s rodinou

Zatímco občané New Jersey na pláže nesměli, vysmátý guvernér Christiesi si užíval nikým nerušené pohody s rodinou.
Zdroj: nj.com

Mnoha politikům se daří svými kroky pobouřit veřejnost. Někteří jsou ale skutečnými mistry svého oboru. Jedním z nich je i guvernér amerického státu New Jersey Chris Christie. Ten nejprve nadzvedl mandle obyvatelům New Jersey tím, že v důsledku rozpočtové krize nechal zavřít všechny pláže. Co ale lidi rozzuřilo do běla, byla skutečnost, že si spolu s rodinou užíval slunečný víkend na jedné z těchto pláží, kde si viditelně liboval v tom, že není nikým vyrušován.

Jan Palička
Jan Palička 3.7.2017, 11:37

Guvernér amerického státu New Jersey Chris Christie patří k nejznámějším republikánským politikům. Nejenže je se svými bezmála 150 kily nepřehlédnutelný, ale do povědomí Američanů se zapsal i tím, že kandidoval na prezidenta nebo nechvalně proslul tím, když během volební kampaně na guvernérský post nechal svou asistentkou zablokovat dopravu ve městě, aby v ní uvízl jeho demokratický protikandidát. Nyní nicméně provedl něco, čím zvládl spolehlivě naštvat snad každého obyvatele New Jersey a nejspíše i každého duchapřítomného Američana.

V souvislosti s neschválením státního rozpočtu vyhlásil Christie jako guvernér uzavření všech státem provozovaných institucí vyjma těch nezbytně nutných, jako jsou policie, nemocnice nebo úřady. Povinnost uzavřít se veřejnosti tak dopadla i na státem provozované pláže, což obyvatele státu o slunečném víkendu pochopitelně nepotěšilo. Christieho přístup k zákazu vstupu na pláž nicméně všechny rozpálil do běla, jelikož to, co guvernér provedl, bylo čistou ukázkou arogance moci.

Zatímco vstupy na státní pláže byly zatarasené a hlídané policií, která od moře odvracela opalováníchtivé návštěvníky, guvernér se nikým nerušen vyvaloval spolu se svou rodinou na uzavřené pláži poblíž guvernérského prázdninového domku. Vysmátého Christieho na lehátku zachytili reportéři deníku NJ.com. Spolu s manželkou Mary Pat, dětmi a vnoučaty si politik užíval toho, že jejich víkendové povalování není narušováno obyčejnými lidmi a mohou si tak užívat všech výsad života vrcholových politiků.

K nehoráznosti celé situace přispívá i to, že provoz guvernérského prázdninového sídla včetně ochranky je placen z veřejného rozpočtu, stejně tak provoz helikoptéry, kterou se do svého sídla za rodinou nechal Christie přepravit z nedalekého hlavního města. Aby toho nebylo málo, helikoptérou z pláže odletěl na tiskovou konferenci, kde prezentoval nutnost úspor v rozpočtové krizi a následně přiznal, že se helikoptérou vrací zpět za rodinou do plážového sídla. "Jestli se vám to nelíbí, kandidujte na guvernéra a létejte si do toho domu vy," odbyl Christie kritiku jednoho z přítomných novinářů. Američané nejen z New Jersey se shodují na tom, že chování Chrise Christieho je ztělesněním všeho, co je na americké politice špatně.

Tady se pak můžete podívat na něco málo z domácí politické arogance, kterou nám demonstruje prezident Zeman

Podobné články

Doporučujeme

Další články