fb pixel Jak se starat o spodní prádlo – G.cz
Vyhledávání

Jak se starat o spodní prádlo

Správná péče o spodní prádlo dokáže jeho životnost značně prodloužit. Víte, jak se o něj starat tak, aby vám vydrželo co nejdéle?

Komerční sdělení 6.9.2021, 14:56

Chcete, aby vaše prádlo i po několika nošeních vypadalo jako nové a dokonale vám tvarovalo postavu? Ukážeme vám, jak na to.

Pravidelně ho měňte

Doporučuje se mít v zásobě více kusů a pravidelně je střídat. Spodní prádlo se pravidelným nošením natáhne a materiál již po čase není tak pružný. Prádlo bychom proto měli pravidelně obměňovat a takové, které už nesedí tak, jako když jsme ho koupili, bychom měli vyměnit za nové. Veliký výběr krásného spodního prádla najdete momentálně na Astratex.cz, nebo Lindex.cz. Teď máte navíc možnosti při koupi nových kousků ušetřit, stačí v košíku zadat slevové kódy Astratex sleva nebo Lindex sleva a nakupujte již dnes.

Upřednostněte ruční praní

Podprsenky se doporučuje prát v rukou. Jak při tom postupovat? Napusťte do větší nádoby vodu, přidejte prací prostředek na prádlo a na pár minut namočte. Následně ho zlehka propláchněte a nechejte volně vyschnout. Dejte si pozor na to, aby voda nebyla velmi teplá, protože jinak by se materiál mohl při praní poškodit.

Speciální pytlíky na praní

Jestli se prádlo rozhodnete vyprat v pračce, nikdy ji nevkládejte do bubnu společně s ostatními věcmi. Na praní jemného prádla existují speciální síťové obaly, které zaručí, že si udrží tvar a nepoškodí se. Při praní nastavte šetrný program, který je určený na praní jemného prádla. Teplota by neměla přesáhnout 30 stupňů. Prádlo nikdy neždímejte.

Šetrné prací prostředky

Neničte své prádlo agresivními pracími prostředky, které obsahují enzymy a bílící látky. Místo toho použijte prací prostředky pro praní jemného prádla, které jsou speciálně vyvinuté tak, aby ho nepoškodily. Při praní byste nikdy neměli používat aviváž. Jestli chcete mít jistotu, že se prádlo nepoškodí, použijte při ručním praní hypoalergenní mýdlo, které neobsahuje žádné agresivní složky.

Jak ho správně sušit?

I sušení prádla má svoje zákonitosti a často právě u něj dochází k poškození. Nikdy ho neždímejte ani nekruťte. Stejně tak se nedoporučuje ho po praní pověsit, materiál by se mohl natáhnout. Místo toho rozložte na hladký povrch větší ručník a prádlo položte na něj.

Pozor na jemné materiály

Jemné materiály, jakými jsou hedváb nebo krajka, budou vyžadovat ještě šetrnější přístup jako bavlněné soupravy na běžný den. Při praní se vždy řiďte pokyny výrobce.

Nepodceňujte správné uskladnění

Péče o prádlo zahrnuje i správné skladování. Nevěšte ho na ramínko, ale uskladněte v šuplíku. Podprsenky ukládejte tak, aby košíčky držely správný tvar. Jestli je šuplík dřevěný, na jeho dno umístěte látku, aby se jemná látka nezatrhla.

Na co ještě si dát pozor?

Podprsenky v žádném případě nedávejte do sušičky a ani je nežehlete, horký vzduch by je poškodil. To platí zejména pro prádlo, které kromě bavlny obsahuje i spandex nebo jiné materiály, díky kterým si zachovává elasticitu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články