fb pixel Jak se sbalit do malého kufru nebo batohu – G.cz
Vyhledávání

Jak se sbalit do malého kufru nebo batohu

Zdroj: pixabay.com

Krátký výlet do Francie, víkend u moře nebo relax v srdci přírody. Cestování s batohem je populární a nabízí mnohem více svobody, než když se táhnete s kufrem. V dnešním článku vám poradíme, jak se minimalisticky sbalit a nezešílet.

Komerční sdělení 16.8.2023, 10:31

Stačí příruční zavazadlo?

Ač se to někomu může zdát neuvěřitelné, opravdu se dá cestovat jen s batohem nebo taškou. Jen si musíte dávat pozor na rozměry a váhu zavazadla. Každá společnost má trochu jiné požadavky, nejmenší má Ryanair - 40 × 25 × 20 cm. Na druhou stranu s EasyJet se dostanete až na 56 × 45 × 25 cm. Zkontrolujte si před balením, s jakou společností letíte a podle toho se zařiďte.

V posledních letech a boomu levných letenek si lidé na menší rozměry už zvykli a uvědomili si, že opravdu nepotřebují 5 párů bot a velká balení šamponů a krémů.
Udělejte si seznam Hned na začátku byste si měli sepsat seznam, co si vezmete, abyste nebalili halabala, ale měli jasný plán, co s sebou využijete a co už je zbytečná váha.

Seznam si rozdělte do tématických okruhů jako je hygiena, oblečení, elektronika, dokumenty a potvrzení, léky a případně něco dalšího podle vašich potřeb.

Díky seznamu budete mít přehled nejen před odjezdem na dovolenou, ale i z ní, protože si můžete podle toho zkontrolovat, jestli jste na něco nezapomněli.

U hygieny a různých tekutin si dejte pozor na to, aby neměly více než 100 ml, jinak vás do letadla nepustí. Někdy je lepší koupit miniatury, přelít do menších lahviček nebo produkty koupit až na místě. V posledním případě si udělejte menší průzkum místního trhu, ať pak v obchodě nestojíte a nedumáte nad tím, co vlastně koupit.

Buďte si jistí výběrem oblečení a vybavení

Čím méně věcí, tím kvalitnější a spolehlivější. Může se stát, že nebudete mít náhradu, proto si promyslete, co do zavazadla sbalíte.

Vybírejte přírodní materiály, které dobře odvádí pot, usychají a nezadržují bakterie z potu. Kromě materiálu zkontrolujte i stav švů, zipů a jiných detailů. I tyto maličkosti vás mohou uchránit od nepříjemných situací v cizí zemi.

Zamyslete se, co všechno chcete na dovolené dělat a podle toho zvolte, co se vám nejvíc hodí mít s sebou. Různé destinace vyžadují různé oblečení, někde se musíte více zahalit, jinde si vystačíte s plavkami a ručníkem. Všemožné informace nabízí Ministerstvo zahraničních věcí.

Co do příručního zavazadla nepatří

Bohužel, do příručáku si nemůžete vzít vše, co do kufru, který míří do podpalubí. Velké NE jsou ostré předměty jako nože a nůžky s čepelí delší než 6 cm, nářadí a benzínové a turbo zapalovače.

Samozřejmě si s sebou můžete vzít i léky, ale je určitě dobré mít potvrzení od lékaře - hlavně na injekční jehly a léčivé tekutiny (roztoky, kapky atd).

Naházet rovnou do batohu nebo…?

Doporučujeme se podívat na různé tipy na balení. Boty vycpěte ponožkami a spodním prádlem, trička a kalhoty srolujte, těžší věci dejte dospod a tekutiny v pytlíčku nahoru (budete ji vyndávat u kontroly). Samozřejmě si někam k ruce přibalte peněženku a elektroniku.

Snažte se mít věci srovnané, abyste v nich měli pořádek a přehled. V tom vám pomůže již zmiňovaný seznam, podle kterého se snadno zorientujete v jakémkoliv bodě balení a cestování.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články