fb pixel Jak prodávat na eBayi a vydělávat si - návod krok za krokem – G.cz
Vyhledávání

Jak prodávat na eBayi a vydělávat si - návod krok za krokem

Zdroj: Stario

Internetové tržiště eBay využívají miliony uživatelů. Obrovská online nákupní galerie je oblíbená po celém světě. Na eBay působí i čínští prodejci, kteří zde tradičně nabízejí zboží všeho druhu za nízké ceny. Platforma eBay.com, je vhodným místem pro každého, kdo chce své zboží prodat do zahraničí. Začít prodávat na eBay dnes může prakticky kdokoli.

Komerční sdělení 2.8.2021, 10:17

Prodej na eBay je oblíbený také u Čechů. V loňském roce se počet českých prodejců na eBay zvýšil dokonce o 25 %. Dohromady prodali přes milion výrobků spotřebitelům po celém světě. Českým prodejcům se daří zejména v oblasti elektroniky, automobilových součástek a výrobků pro dům a zahradu. Kdo neovládá cizí jazyk, může díky překladači nastavit webové stránky eBay česky.

Prodávání zboží na eBay je oblíbeným způsobem podnikání na internetu. Jak začít podnikat a vydělat přes internetové tržiště eBay? Jak prodávat na eBay? Řadu informací o eBay nabízí portál Slevove.cz.

1. Vytvoření uživatelského účtu

V prvním kroku je třeba registrace na eBay. Tu lze provést pomocí kliknutí na políčko “register”, v horní části stránky vlevo nad logem eBay.

Pro registraci je nutné uvést identifikační údaje. Jedná se o jméno, příjmení a e-mailovou adresu. Poté je nutné vytvořit si heslo. Je možné přihlásit se i pomocí účtu na Facebooku či Googlu. Pokud uživatel již účet má, stačí se jen přihlásit pomocí ikony “Sign in”.

Dále je třeba vytvořit podnikatelský účet kliknutím na modrý odkaz “Create a business account”. Poté dojde k přesměrování na stránku s možností tvorby tohoto podnikatelského účtu. Tam je třeba vyplnit jméno, e-mailovou adresu a telefonní číslo firmy. Kliknutím na “Create account” je registrace podnikatelského účtu dokončena.

2. Nastavení profilu

Upravení profilu je možné kliknutím na uživatelské jméno. Uživatel bude přesměrován na stránku, kde lze nahrát fotografii a vyplnit další informace. To je možné udělat kliknutím na “Edit profile”.

Profil s fotografií a několika informacemi o prodejci působí vždy důvěryhodněji. Pokud je prodejce odborníkem na určitou oblast prodeje, vyplatí se tyto přednosti v profilu zmínit.

3. Změna uživatelského jména

eBay automaticky přiděluje uživatelské jméno, to lze jedenkrát za měsíc změnit. Po kliknutí na “Account settings” je třeba kliknout na “Personal information” v sekci “Personal Info”. Zde je třeba vyhledat nápis “User ID” a kliknout na tlačítko “Edit”.

Změnu uživatelského jména je dobré rozmyslet, mělo by být chytlavé, nápadité a mezinárodně srozumitelné. Jméno musí obsahovat alespoň dvě malá písmena a nesmí obsahovat mezery. Měnit lze pouze jedenkrát za 30 dní.

Prodej na eBay je stále více populární také u Čechů.

4. Nastavení platební metody

Platební metodu lze nastavit pomocí “Account settings”. V sekci “Payments” je třeba kliknout na “Payment options” a zadat údaje o platební kartě a účtu. eBay nabízí nejrůznější platební metody, nejoblíbenější je PayPal.

Odkaz na PayPal lze přidat jednoduše. V sekci “Payments” kliknout na “PayPal Account” a pak kliknout na tlačítko “Link My PayPal Account”.

5. Vytvoření nabídky

Po přihlášení k účtu kliknout na ikonu “Sell” vpravo nahoře. Objeví se stránka, na které je možné utvořit seznam nabídek. Hlavní kolonka vyžaduje anglický název prodávaného předmětu. Automaticky se objeví kategorie a další detailnější popisy, které prodejce může využít.

K vytvoření nabídky patří nahrání fotografií. Kvalitní fotografie jsou pro úspěch nabídky velice důležité. Špatné fotografie kupující lehce odradí. Ke každé nabídce je nutné připojit minimálně jednu fotografii. Je však dobré mít u daného produktu několik fotografií zboží ideálně nafocených z více úhlů. Fotografie zboží by měly odpovídat skutečnosti

Důležitý je rovněž správný popis produktu. Nutné je zahrnout všechny důležité a relevantní informace. Pokud má produkt nějakou vadu, je nezbytně nutné uvést do popisu podrobnosti

6. Nastavení formátu prodeje

eBay umožňuje volbu mezi aukcí a prodejem za fixní cenu - Buy It Now. U aukce je třeba nastavit začátek a konec, může trvat 1-10 dnů. Aukce, které končí o víkendu a v pondělí, mají statisticky vyšší návštěvnost.

7. Nastavení ceny produktu

Cenu u nabídek s fixní cenou je možné změnit. U aukcí je možné cenu změnit před prvním příhozem. Aukce, které začínají na nižší ceně, přitáhnou více lidí a mohou skončit vysokým výdělkem. Podle ceny se pak odvíjí i poplatky, které eBay prodávajícím účtuje.

8. Dokončení prodeje

Prodejce dostane z eBay zprávu o uskutečněném prodeji. Co nejdříve je třeba vystavit fakturu a poslat ji kupujícímu. Je zvykem napsat kupujícímu také hodnocení, ideálně v den nákupu nebo odeslání zboží. Důležité je dbát na správné zabalení produktů, zvlášť když se jedná o křehké zboží.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články