fb pixel Jak postupovat, když se rozhodnete pro nákup vozu v internetové aukci? – G.cz
Vyhledávání

Jak postupovat, když se rozhodnete pro nákup vozu v internetové aukci?

Zvažujete nákup auta v online aukci a chcete vědět, jak celý proces probíhá? Právě pro vás jsme připravili následující článek, který vás aukcí provede.

Petra Járková 27.11.2019, 15:23

V online aukci máte šanci získat vozy, za kterými byste jinak museli jezdit za hranice nebo za ně platili přemrštěné ceny. Tento způsob nákupu je populární zejména v Americe a Velké Británii – a postupně se rozšiřuje také ve zbytku Evropy. Na český trh dokonce vstoupila společnost Adesa, která patří mezi přední poskytovatele služeb. Jak taková aukce probíhá?

Jak online aukce funguje

Jakmile si vytvoříte účet, nic nebrání tomu, začít rovnou přihazovat. Pro výběr vhodného vozu slouží položka hlavního menu najít vozy. Auta můžete filtrovat buď podle parametrů, nebo zadat konkrétní model. Jakmile aukci vyhrajete, prodejce vaši nabídku přijme nebo odmítne.

Ve chvíli, kdy prodávající nabídku přijme, na vás je ji potvrdit a zaplatit. Poté již nic nebrání vyzvednutí a předání veškerých potřebných dokladů. Vůz můžete vyzvednout buď osobně, přes přepravní společnost nebo nechat dodání vozu na společnosti Adesa.

Jak vyhrát dražbu a získat vůz

U většiny vozidel naleznete odhad tržní ceny vozidla – díky čemuž získáte představu, s jakou částkou bude prodejce souhlasit. Tato cena negarantuje přiklepnutí vozu, ale je pro vás vodítkem, kde se reálně pohybuje hodnota auta.

Přihazovat můžete manuálně nebo odkliknete možnost přihazovacího agenta, který za vás navýší nabídku o nejnižší možnou částku – až do vámi stanovené výše.

Ve chvíli, kdy aukci vyhrajete, máte dalších 5 minut na to, abyste podali finální nabídku. Navýšení částky u již vyhrané aukce výrazně zvýší šanci, že prodávající vaši nabídku přijme.

Všechny kroky vyřídíte online

Jak jsme v článku ukázali, nákup vozu v aukci společnosti Adesa je snadnou záležitostí. Stačí se zaregistrovat a hned můžete přihazovat. Za auty navíc není třeba nikam jezdit, vše vyřídíte z kanceláře nebo domova. Využít můžete dokonce i mobilní aplikaci, která nákup ještě usnadní.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články