fb pixel Já se vrátím: Legendární hlášku z Terminátora Schwarzenegger nejdřív nedokázal vyslovit, pak k němu přirostla – G.cz
Vyhledávání

Já se vrátím: Legendární hlášku z Terminátora Schwarzenegger nejdřív nedokázal vyslovit, pak k němu přirostla

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Ať už máte rádi sci-fi a akční řežby, nebo ne, nemůžete popřít, že Terminátor z roku 1984 je kultovní záležitost. Největší podíl na tom má pochopitelně Arnold Schwarzenegger v hlavní roli androida zabijáka a taky hláška „Já se vrátím“ („I´ll be back“), která patří k těm nejslavnějším ve filmové historii. Pro samotného Arnieho se navíc po premiéře v tomto snímku stala typickou, v různých formách ji použil ještě minimálně ve 12 filmech.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.4.2019, 11:56

Slavné návraty

Ta scéna je legenda. Kyborgovi s kamennou tváří Arnolda Schwarzeneggera naivní policista odmítne povolit vstup na stanici, kde se ukrývá jeho cíl, Sára Connor. Robot zabiják si prohlédne místnost, řekne „Já se vrátím“ a zmizí. Jen o pár chvil později projde vstupními dveřmi. Nebo spíš jimi projede v autě.

Dnes kultovní hláška, která je určitě minimálně v jednom žebříčku nejslavnějších filmových citátů historie, ale mohla znít úplně jinak. Arnie měl totiž problémy ji vyslovit. V originále je to „I´ll be back“ a herci nějak nešla přes pusu ta první zkrácená část. Režisérovi Terminátora Jamesi Cameronovi nabízel, že to řekne normálně, tedy „I will be back “, ale o tom tvůrce nechtěl ani slyšet, takže nechal hvězdu opakovat to, co bylo ve scénáři, a do finálního sestřihu se dostala ta nejlepší verze.

Tehdy Schwarzenegger asi netušil, že se mu tahle věta stane osudnou, že ji sám použije ne v jednom, ne ve dvou, ale minimálně ve dvanácti dalších svých filmech, že ji budou citovat postavy v jiných snímcích a že se stane námětem pro řadu vtipů a popkulturních odkazů v seriálech. Kde všude a v jakých verzích tahle zásadní replika tedy vlastně padla? To se dozvíte v galerii tady:

A tady je 16 hlášek z naší oblíbené teenage komedie - 10 důvodů, proč tě nenávidím.

Podobné články

Doporučujeme

Další články