fb pixel Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Čtvrtníček udělal z Horníka nejslavnějšího fotbalového korupčníka v zemi – G.cz
Vyhledávání

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Čtvrtníček udělal z Horníka nejslavnějšího fotbalového korupčníka v zemi

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Když se řekne jméno Ivan Horník, všem se automaticky vybaví nechvalně proslulý český fotbalový funkcionář spojený s klubem FK Viktoria Žižkov. Tento vyučený zámečník se v minulosti proslavil především tím, že na základě jeho fotbalové korupční aféry vznikla parodická divadelní hra Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Horník v sobotu oslaví 72. narozeniny, takže si připomeneme i jeho nejlepší hlášky.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 2.6.2023, 09:00

Ivánku, kamaráde?

Vzhledem k tomu, že v sobotu oslaví legendární fotbalový funkcionář a generální manažer klubu FK Viktoria Žižkov Ivan Horník 72. narozeniny, rozhodli jsme se připomenout si jeho legendární korupční aféru. Tu zná celá země díky divadelní hře Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Kdysi ji pro nás nacvičil Jiří Lábus společně s Petrem Čtvrtníčkem, který je jejím autorem. Toto geniální veledílo vzniklo na konci roku 2004 v reakci na český fotbalový skandál, jenž otřásl celou zemí. Nicméně my všichni jsme se skvěle bavili.

V následující galerii si připomeneme ty nejzásadnější hlášky z Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit.

Nejvtipnější na tom celém je, že tento projekt nepotřeboval skoro žádný scénář. Většina replik, které Lábus se Čtvrtníčkem na pódiu předvádějí, jsou totiž policejní záznamy odposlechů fotbalových funkcionářů v kombinaci s čistou improvizací.

Podobné články

Doporučujeme

Další články