fb pixel Islámští teroristé vyhráli v Praze – G.cz
Vyhledávání

Islámští teroristé vyhráli v Praze

Na tradiční rozsvícení vánočního stromu na pražském Staroměstském náměstí letos zapomeňte. Pražští radní se totiž předposrali z radikálních muslimů.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 26.11.2015, 15:50

Za drobný vulgarismus v podtitulku se omlouvám. Přesnější výraz pro zbabělost ale čeština asi nemá.

Tradiční rozsvícení vánočního stromu mělo proběhnout v sobotu (28. listopadu). Neproběhne. Pražský krizový štáb se totiž obává, že by se tam mohlo stát něco podobného jako před dvěma týdny ve Francii.

Na Staroměstském náměstí by se sešlo příliš mnoho lidí, což by mohlo přilákat teroristy. „Slavnostní akt byl zrušen z bezpečnostních důvodů,“ řekla novinářům mluvčí vánočních trhů. „Na tomto rozhodnutí se shodli zástupci města, policie i organizátora trhů.“

Vyhozené peníze

Strom se tak sice rozsvítí, ale nikdo nebude přesně vědět, kdy. Tím se prý má zamezit shlukování lidí, kteří tu slávu chtěli vidět. Zní to sice cimrmanovsky, ale nic veselého na tom není. Člověk se musí sám sebe smutně ptát: „K čemu si tedy vlastně platíme tajné služby, policii, armádu a vládu, která to všechno řídí? K čemu ty obrovské výdaje na naši bezpečnost?“

Pokud mají české bezpečnostní složky konkrétní informace, že na Staroměstském náměstí příští sobotu hrozí teroristický útok, mají konat. Do přilehlých ulic rozmístit bezpečnostní rámy, na náměstí rozestavit ozbrojence, do davu nasadit tajné agenty… Prostě zabránit, aby se něco stalo. Pokud ale české bezpečnostní složky ty konkrétní informace nemají, neměly by nás zbytečně omezovat.

Gatě na půl žerdi

„Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?“ říká známé přísloví. Praha ale před islamisty kalhoty stahuje, aniž by nějaký brod vůbec existoval. Zrušení rozsvícení vánočního stromu je projevem předposranosti. Zároveň je i důkazem, že v hlavách pražských radních už Islámský stát vyhrál. Vnutil nám strach. Žijeme podle jeho pravidel a necháme si diktovat, co smíme a co nesmíme. Takže na tohle letos zapomeňte:

Největším teroristou je přitom paradoxně sám pražský magistrát. V prosinci 2003 na Staroměstském náměstí špatně zabezpečil vánoční strom, který se zřítil a vážně zranil britského turistu. Muž utrpěl zlomeniny stehenních kostí a bederní a hrudní páteře. Praha mu za svůj šlendrián odmítala vyplatit odškodné, takže se s ní Brit musel několik let soudit. Takže pozor – na Staroměstské náměstí raději opravdu nechoďte!

Kde skončí předposranost?

Co dalšího by se podle logiky pražských radních mělo o Vánocích kvůli bezpečnosti ještě zakázat? Hlasujte dole v anketě!

1. Prodej kaprů

Nelze vyloučit, že je nějaký terorista místo houskou nenakrmí výbušninou.

2. Vánoční koncert Karla Gotta v Lucerně

Kdyby islamisté zverbovali “Boha”, mohl svým více než dvouoktávovým hlasem zapět tak silně, že by část publika odešla do nebe.

3. Půlnoční mše v chrámu sv. Víta

Co kdyby Dominik Duka místo svěcenou vodou vykropil chrám samopalem?

4. Novoroční ohňostroj

Stačilo by, kdyby teroristé potají nahradili světlice šrapnely.

5. Tradiční primátorská polévka pro bezdomovce

Kdy Islámský stát napadne otrávit ji?

6. Jesličky v pražských kostelích

Symbol terorismu tam už je – „černej vzadu“.

7. Povánoční snížení cen

„Ráj slev“ – to přece přímo vyzývá k tomu, aby nějaký muslimský magor vzal pár nevěřících do ráje…

Anketa

Co ještě v Praze zakázat?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte, kdo se nebojí - znovuotevření vystříleného pařížského klubu bude totiž provázet koncert skupiny Eagles of Death Metal.

Podobné články

Doporučujeme

Další články