Irvingovo slavné drama málem režíroval Honza Svěrák: 10 zajímavostí o Pravidlech mošťárny – G.cz
Vyhledávání

Irvingovo slavné drama málem režíroval Honza Svěrák: 10 zajímavostí o Pravidlech mošťárny

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Díky bohu za filmové adaptace slavných knih! Díky nim se všem maturantům lehce uleví při pohledu na dlouhé seznamy povinné četby. Snímkem, který vám jednu položku na listu může odškrtnout, jsou třeba i Pravidla mošťárny, jejichž literární předloha je klasikou americké literatury.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 16.2.2019, 17:48

Svěrák a DiCaprio? Mohlo být!

Oscar za nejlepší adaptovaný scénář; to je cena, kterou většina spisovatelů doma nemá. John Irving ale ano. Sám si totiž napsal filmovou verzi svého románu Pravidla mošťárny, aby si pojistil, že převod dramatického příběhu na plátno bude co nejvíce vyhovovat jeho představám. Dokonce si prosadil i malou roli pro sebe a pro svého syna Colina.

Dojemný snímek s Tobeyem Maguirem a Michaelem Cainem v hlavních rolích ale mohl vypadat i jinak, než ho můžeme vidět dnes od 20 hodin na Prima MAX. Věděli jste, že ústřední postavu mohl klidně ztělesnit Tobeyho nejlepší kamarád Leonardo DiCaprio, nebo že režii mimo jiné nabídli našemu Janu Svěrákovi? Podívejte se do galerie a dozvíte se víc!

A pokud nemáte zajímavostí dost, tady se dozvíte, jak moc se realita liší od filmového pojetí příběhu Kapitána Phillipse.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu