Irkutské monstrum nahánělo strach dva roky: úchylný Vasilij Kulik vraždil děti i starší ženy – G.cz
Vyhledávání

Irkutské monstrum nahánělo strach dva roky: úchylný Vasilij Kulik vraždil děti i starší ženy

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Přezdívalo se mu Irkutské monstrum. A oprávněně. Vasilij Kulik má na svém kontě třináct vražd. Vraždil mezi lety 1984 a 1886 v Irkutské oblasti. Jeho obětmi byli starší ženy, ale také chlapci a dívky, dokonce zamordoval i sedmiměsíční dítě.

Václav Roman
Václav Roman 25.10.2018, 16:25

Vrah ze spořádané rodiny

Vasilij Kulik se narodil 17. ledna 1956 jako nejmladší ze tří dětí do uznávané rodiny. Jeho otec byl biolog a spisovatel, matka pak ředitelkou školy. Na oko to vypadalo, že Vasiliy je normální, při pozdějších výsleších však vyšlo najevo, že už jako chlapec trpěl občasnými agresivními záchvaty, byl náměsíčný a liboval si v mučení zvířat. Což ne vždy znamená, že dotyčná osoba aspiruje na to stát se sériovým vrahem, ale minimálně k tomu má dobré předpoklady.

Během svých mládežnických let se věnoval boxování, v čemž byl výborný. Dokonce se stal šampionem. Sice ne světa, ale v rámci svého města. V boxování našel únik od všední a kruté reality. A ještě v jedné věci. V sexu. Vystřídal mnoho přítelkyň, hledal tu pravou. Nakonec si myslel, že ji našel, ale jelikož se jeho vyvolená musela přestěhovat do jiného města, jejich vztah skončil a Vasilij upadl do depresí.

V 18 letech vstoupil do armády, kde vydržel dva roky. Služby byl zproštěn v roce 1976, když začal studovat medicínu. Během svých studentských let svedl Kulik mnoho žen, studentek a později i vdaných paniček, které ho začaly přitahovat. Nakonec se oženil. Za ženu si vzal právničku a měl s ní dvě děti. S jeho mentálním zdravím to však šlo dál z kopce.

Počátek běsnění

Úchylné myšlenky jej podle jeho vyjádření začaly navštěvovat kvůli zranění hlavy. V roce 1980 měl být přepaden a zmlácen partou mladistvých. Nejprve sexuálně snil o mladých dívkách, později i o chlapcích. Nakonec do jeho představ začaly vstupovat i starší ženy. Kulik napsal knihu, jejíž hlavní hrdina udržoval vztah s devítiletou dívkou. Čistě kvůli sexu.

Kulik spěl k šibenici. Zhruba v té době začal páchat i násilné činy. Po dokončení Irkutského medicínského institutu začal pracovat jako medik na pohotovosti. Mnohokrát zneužil svého postavení, když využil informace o svých pacientech, vloupal se do jejich domovů a znásilnil jejich děti. Není přesně jasné, kolikrát tak učinil, rámcově se ví o desítkách hrůzných případů.

Svou první vraždu spáchal Kulik v roce 1984. Zdrogoval, znásilnil a nakonec uškrtil starší ženu, kterou potkal na ulici. Jeho druhou obětí se stala osmiletá dívenka a třetí třiapadesátiletá žena, tentokrát použil k mordu kuchyňský nůž. Jeho zabijácké běsnění pokračovalo po dva dlouhé roky, kdy jeho stín obcházel Irkutskou oblastí. Počet jeho obětí se rozrostl na šest dětí a sedm starších žen, přičemž nejstarší bylo 75 let.

Řádění Irkutského monstra byla učiněna přítrž v den jeho třicátých narozenin. Dne 17. ledna 1986 se pokusil Kulik o další znásilnění. Jeho útok nevyšel a útočník byl zpacifikován. Za své zrůdné zločiny byl odsouzen k trestu smrti. Dne 26. června 1989 popravčí četa rozsudek vykonala.

Zde si přečtěte předchozí díl tohoto seriálu: Elegantní zabiják mohl mít na svědomí až 30 lidí: Wladyslaw Mazurkiewicz vraždil pro peníze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články