fb pixel Intenzivnější zápach odhalí i nepatrný únik zemního plynu – G.cz
Vyhledávání

Intenzivnější zápach odhalí i nepatrný únik zemního plynu

Zdroj: Pražska plynárenská

Pražská plynárenská Distribuce, a. s., provede v oblasti své územní působnosti, v souvislosti se zahájením zimní topné sezony, preventivní nárazovou odorizaci zemního plynu. Ta začne v pondělí 16.11. 2020 v dopoledních hodinách, potrvá do pátku 20.11. 2020 a následně bude postupně odeznívat. Tento termín je sjednocen u všech distribučních společností v rámci ČR.

Komerční článek
Komerční článek 8.11.2020, 12:55

Zemní plyn bude v těchto dnech nasycen dvojnásobným množstvím látky s intenzivním a charakteristickým zápachem (odorantem), což umožní snadnou identifikaci i zcela nepatrných, jinak těžko postřehnutelných, úniků zemního plynu, zejména pak v rámci domovních a bytových rozvodů.

Každý, kdo zjistí i nepatrný únik zemního plynu nebo na něj bude mít podezření, by měl tuto skutečnost neprodleně nahlásit nonstop pohotovostní službě na telefonním čísle 1239.

V případě zjištění úniku zemního plynu v objektu, je třeba neprodleně zajistit větrání předmětných prostor, vyvarovat se použití otevřeného ohně, elektrických spotřebičů, roz­svěcování světel a vyčkat příjezdu pohotovostní služby.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články