fb pixel Inspirujte se luxusním propojením obývacích pokojů a kuchyní – G.cz
Vyhledávání

Inspirujte se luxusním propojením obývacích pokojů a kuchyní

Zdroj: archiv klienta XXXLutz

Už se nemůžete dočkat, až nastane ten velký den a vy poprvé překročíte práh svého nového domova? Na jednu stranu se těšíte, na druhou stranu máte jistě i obavy. Stěhování není jen tak, když navíc musíte bydlení ještě zařídit, není to tak růžové, jak by se mohlo zdát. Představu totiž určitě máte, jenže ne vždy jde všechno jako na drátkách. Zádrhelem může být i potřeba propojit k sobě obývák a kuchyni.

Komerční sdělení 16.5.2023, 11:01

Obývací pokoj je stejně důležitý jako kuchyně

Jaké místnosti v domě jsou důležitější než kuchyň nebo obývák? Odpověď je jednoduchá, žádné. Právem tyto dvě místnosti často označujeme jako srdce domova, právě tady totiž probíhá většina domácích aktivit. V obývacím pokoji sledujeme televizi a trávíme společný čas, někteří tu dokonce jedí. Moderní kuchyně je zase místem, kde se připravují nejrůznější dobroty, povídáme si tu o tom, co jsme za celý den zažili, děti u jídelního stolu často píší domácí úlohy.

Kuchyně je středobod každé domácnosti, měla by být dostatečně velká, vzdušná, ladit s ostatním vybavením interiéru. Jenže co když na ni nemáte samostatnou místnost? Dá se skloubit s nějakou další místností? No jasně! S jídelnou a obývacím pokojem.

Jak obývací pokoj a kuchyni propojit?

Spojit kuchyň a obývák dohromady je v dnešní době už běžná věc, není se čemu divit. Všichni členové rodiny si totiž mohou být blízko, pokud k vám přijde návštěva, vy můžete připravovat pohoštění a hosty přitom bavit nebo si s nimi alespoň povídat. Kde jsou výhody, tam samozřejmě narazíme i na nevýhody, v tomto případě jsou to pachy z kuchyně, které prostě budou cítit i v obývacím pokoji.

Víte, že když už máte vlastní domácnost a nemovitost, neměli byste si zapomenout sjednat pojištění domácnosti? Tím totiž sami sebe ochráníte před finančními dopady škod, ke kterým nejen v kuchyni a obývacím pokoji může dojít.

Prostor lze vymezit použitím dvou barev

Když kuchyň vymalujete jinou barvou než obývací pokoj, můžete od sebe tyto prostory šikovně oddělit, a to i bez použití příčky, dveří nebo nábytku. Mělo by jít o kontrastní barvy, aby bylo na první dobrou jasné, kde jeden prostor končí a druhý začíná.

Kuchyňský ostrůvek je elegantní řešení

Vzdušné místnosti a otevřený prostor je to, oč tu běží, žádné dveře ani zbytečné zdi tu nemají místo. Jenže jak od sebe kuchyň s obývacím pokojem oddělit, přitom ale zachovat vzdušnost? Řešením může být kuchyňský ostrůvek na rozmezí obou místností, který je od sebe oddělí a zároveň poslouží jako místo k sezení nebo další úložné prostory.

Víte, že místnosti můžete oddělit i pomocí barového pultu, kolem kterého postavíte vyvýšené židličky? Ruku na srdce, kdo z nás po barovém pultu doma alespoň jednou nezatoužil?

K oddělení prostoru můžete použít i sedací soupravu

Jak v kuchyni, tak v obýváku, se dobře povídá. Stát u toho ale není zrovna pohodlné, proto se jako další způsob rozdělení prostoru hodí umístění sedací soupravy, na kterou si ten, s kým si povídáte, může sednout. Tohle řešení je ideální do větších prostor, kam se vejde rohová sedací souprava nebo sedací souprava do U.

Prostor oddělí i jídelní stůl

Úplně nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak od sebe oddělit kuchyň a obývací pokoj, je postavit mezi prostory jídelní stůl. Vznikne díky němu místo, kde se celá rodina může scházet a užívat si společné chvíle, třeba nad oblíbenou deskovou hrou.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články