Inkluze je atentátem na české školství – G.cz
Vyhledávání

Inkluze je atentátem na české školství

Vláda okradla učitele. A zároveň okradla i naše děti, kterým vzala klidnou a kvalitní výuku.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 27.8.2017, 07:50

Čeští učitelé měli ke svým bídným platům konečně dostat přidáno. Na takzvaný kariérní řád vláda plánovala věnovat více než miliardu korun. Ty peníze ale ke kantorům nakonec nepoputují. Podle iDnes půjdou totiž příští rok na inkluzi – začleňování postižených a handicapovaných dětí mezi „normální“ žáky. Minulý týden o tom rozhodlo ministerstvo financí po jednání s ministerstvem školství s tím, že vláda na inkluzi navíc ještě přidá dalších 400 milionů. Podle iDnes nás loni inkluze stála 589 milionů a příští rok to budou až čtyři miliardy.

Je to další děsivý ústupek politické korektnosti. České školství je už teď těžce podfinancováno a pro ty, kdo v něm ještě zůstávají, je to jen náročný koníček. Peníze na inkluzi místo zvýšení platů učitelům znamenají, že ze školství uteče i ten malý zbytek kvalitních kantorů.

Inkluze je přitom od začátku levicově - rovnostářský nesmysl. Nebavme se o tělesně postižených - ti do běžné třídy bez debaty patří a kdo o tom pochybuje, sám není normální. Vozíčkář, slepé dítě, žák po obrně nebo dítě s postižením po úrazu má sedět v lavici s ostatními, a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé se takový žák necítí vyloučený a zadruhé si díky němu „zdraví“ uvědomí, že život je někdy těžký. Předpoklady tělesně postiženého žáka něco se naučit jsou úplně stejné jako u těch ostatních.

Ale cpát do běžných škol děti se závažnými poruchami intelektu, chování a učení? Představte si malého idiota, který slintá, hýká a vůbec netuší, že je ve škole. Nebo si představte zanedbaného gaunera z vysoce problematického prostředí, ve kterém je normou ostatní mlátit a okrádat a řvát na učitele „Ty zasranej zmrde!“ Jedno takové dítě rozvrátí výuku a zpomalí vzdělání všech ostatních. Původním záměrem inkluze bylo individuálně posoudit, které děti jsou pro běžné školy vhodné a které už ne. Ty, které by prošly, by navíc dostaly asistenta, který by při výuce pomáhal učiteli a odstraňoval případné problémy.

Na asistenty ale nejsou peníze. Inkluze se tak stává atentátem na české základní školství, jehož úroveň kvůli ní ještě víc spadne. Výuka bude rozvracena a „normální“ žáci budou muset čekat, až trojčlenku a vyjmenovaná slova pochopí i jejich spolužák blbeček – pardon, „žák se speciálními vzdělávacími potřebami“, jak se mu říká v politicky korektním newspeaku. Nadané děti se budou muset zpomalenému tempu přizpůsobovat, takže jejich inteligence a talent budou doslova zadupány do bláta.

Řada učitelů, kterým měly platy stoupnout aspoň o inflaci, teď navíc asi s kantořinou sekne. Vláda je s přesunem miliard na inkluzi podrazila. Naslibovala, ale pak dala peníze jiným. Jenže bohužel žijeme v době, ve které má každý na všechno právo a nikdo nesmí bát diskriminován. I imbecilní a násilnické dítě ze „sociálně vyloučené“ a „etnicky znevýhodněné“ rodiny feťáků a gamblerů na dávkách přece musí mít vysokoškolský titul. Přeháním, ale jen trochu…

Nejsme stejní a nemáme rovné startovní pozice. Někdo se narodí s vysokým IQ a pílí bohatým rodičům, kteří ho vedou k cílevědomosti, jiný se narodí jako líný blbec chudým lemplům. Je fér tyhle bariéry trochu zmírňovat a odstraňovat, ale někde to musí mít hranici. Jenže česká podoba inkluze se nám snaží nalhat, že z každého blbce může být Einstein.

A TADY se podívejte, jak politické korektnosti podlehla londýnská univerzita.

Podobné články

Doporučujeme

Další články