fb pixel Inflace a šatník? Nechte si poradit, jak oblečení nakupovat výrazně levněji – G.cz
Vyhledávání

Inflace a šatník? Nechte si poradit, jak oblečení nakupovat výrazně levněji

Zdroj: Envato Marketplace

Statistika říká, že v lednu tohoto roku ceny rostly nejrychleji za posledních třiadvacet let. A z dat ČNB lze vyčíst, že meziroční míra inflace v srpnu vyskočila na strašidelných 17,2 %. V podstatně to neznamená nic jiného, než že musíme smířit s citelným zdražováním. Růst cen se projevuje na všech frontách a výjimkou není ani segment módy.

Komerční sdělení 14.9.2022, 13:28

Podle ČSÚ oblečení meziročně podražilo dokonce o 21 %, sortiment obuvi pak o 15 %. Pro milovníky nakupování je taková situace nepříjemná a hledají způsoby, jak za nové kousky ušetřit. Především stoupl zájem o oblečení z druhé roky, nabízí se však i další možnosti, například oblíbené slevové kódy.

Češi berou second handy útokem

Ušmudlané oblečení, za které by se jeden styděl? Už dávno ne. Moderní pojetí second handů je diametrálně odlišné a hlavně mladí lidé vnímají nákup kousků z druhé ruky jako trendovou záležitost. Ale zatímco v minulých letech měl na zvýšený zájem vliv spíše ekologický aspekt, nyní je to vidina úspory.

Pokud máte ve svém blízkém okolí „sekáč“, ve kterém se pravidelně objevuje slušivé oblečení, dejte použitým oděvům šanci. Kromě velmi příznivých cen by vás mohla motivovat myšlenka ekologie a udržitelnosti, jakožto i fakt, že se v nabídce objevují originální hadříky za zahraničí, jež jinde neseženete.

Dalším způsobem, jak nakupovat oblečení z druhé ruky, je lovit zajímavé věci na inzertních portálech. Spoustě lidí je líto obsah šatníku jen tak vyhodit a raději nevyužívané věci prodávají za zlomek původní ceny. A pozor – na některých místech se dají sehnat i vskutku luxusní a exkluzivní kousky.

Slevové kódy jsou stálice

Fenomén online nakupování, to jsou slevové kódy, díky kterým je možné ušetřit stovky až tisíce korun za jediný nákup. Princip fungování je přitom naprosto jednoduchý. Stačí do příslušného pole (obvykle se nachází v nákupním košíku) při nákupu v e-shopu vložit platný slevový kód a potvrdit tlačítkem. Sleva se následně automaticky započítá do ceny nákupu.

Výše uvedeným způsobem je možné nakupovat levněji v širokém spektru e-shopů. Mezi nejvyhledávanější kupóny patří sleva na eObuv.cz, která se běžně pohybuje mezi 10-30 %. Za pozornost však stojí tak About You slevový kód a mnohé další nabídky.

Ale kde slevové kódy hledat? E-shopy je často posílají stávajícím zákazníkům, případně na ně lákají v rámci prvního nákupu. Neznamená to však, že se ke kupónům nedá dostat jinak. Ty nejzajímavější najdete pod jednou střechou na portálu Kuponovnik.cz, případně na slovenské verzi Kuponovnik.sk.

Základem jsou sezónní výprodeje

Sezónní výprodeje taktéž představují jednoduchý, a přitom spolehlivý způsob, jak si naplnit šatník zajímavými kousky a ušetřit přitom „majlant“. Lidé tyto nákupní svátky poněkud přehlíží, protože mají pocit, že se prodejci snaží zbavit nekvalitního a podřadného zboží – pravdou bývá převážně opak, v rámci výprodejových akcí lze sehnat slušivé oblečení i obuv za neodolatelné ceny.

Ideální čas na nakupování ve výprodejích je konec léta a leden. Slevy se mnohdy pohybují nad hranicí 50 % a některé položky jsou k mání za ještě nižší ceny. Stylový kousek, který jste si kvůli vysoké cenovce odpírali, můžete získat za hubičku.

A rozhodně buďte na pozoru také během akcí, jako jsou Black Friday a Cyber Monday. Také během těchto dní se prodejci předhání ve ve zlevňování. Jisté je, že strategie založená na přísloví „kdo si počká, ten se dočká“, během inflace citelně uleví vaší peněžence.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články