Impozantní pohled z výšky: proleťte se nad golfovým hřištěm Kynžvart – G.cz
Vyhledávání

Impozantní pohled z výšky: proleťte se nad golfovým hřištěm Kynžvart

Obklopené hlubokými lesy na česko-bavorském pomezí najdete jedno z nejkrásnějších hřišť nejen u nás, ale i v celé střední Evropě.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 30.6.2016, 13:27

Pojďte se s námi proletět nad poslední, osmáctou jamkou, na níž se otvírá skvostný pohled na zámek Kynžvart, někdejší letní sídlo Metternichů. Takovýmhle ‚bonusem‘ se může pochlubit jen málo hřišť na celém světě – a mimochodem právě tahle jamka byla vyhlášena jako nejkrásnější u nás, podobně jako se celé hřiště pravidelně umisťuje v nejrůznějších golfových anketách na čelních místech.

A důvodů, proč si sem zajet zahrát, je daleko více. Hřiště je nové (znormováno bylo v roce 2010), moderně založené a kombinuje v sobě krásu krajiny s vysokou náročností hry.

Na rozdíl od jiných hřišť to zde ale pěkně ‚odsejpá‘, jelikož asi polovinu klientely tvoří Němci, Holanďani a Švédové, kteří se při hře tolik nevybavují, takže je tu zároveň i klid a ticho. Nikde vás tu neruší ani hluk dopravy či průmyslu, výhled na krajinu nekazí silnice, železnice ani dráty vysokého napětí.

A protože jsme v lázeňském kraji, čeká na vás hned na dvou místech přímo na hřišti neobvyklé občestvení – fontánky s přírodní minerální vodou.

Myslíte si, že je golf jen pro snoby? Zkuste si přečíst Kdo je snob a proč není golf snobský sport?

Podobné články

Doporučujeme

Další články