fb pixel "Imigrační mejdan" musí zaplatit Německo, které ho uspořádalo a pozvalo si na něj hosty – G.cz
Vyhledávání

"Imigrační mejdan" musí zaplatit Německo, které ho uspořádalo a pozvalo si na něj hosty

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jak to bylo před třemi lety s pozváním více než milionu ilegálních imigrantů do Evropy? A proč byly kvóty na jejich přerozdělování od začátku nesmysl?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 12.6.2018, 08:04

Angela Merkelová minulý týden přestala tlačit na kvóty na přerozdělování uprchlíků. “Snaha o jejich zavedení proti vůli některých evropských států byla chybou,” řekla. Německé kancléřce tedy konečně došlo to, co každý slušně vychovaný člověk ví nejpozději od střední školy. Pozvali jste si hosty na mejdan? Pak se o ně musíte postarat. Když vám dojde vodka a chlebíčky a zjistíte, že doma nemáte dost volných postelí, nemůžete obtěžovat sousedy se slovy: “Moji hosté budou pařit a vyspávat u vás.” Něco jako v tomhle videu:

Až donedávna přitom Merkelová tvrdila, že k řešení migrační krize musejí přispět všechny evropské země. Ale proč bychom měli řešit cizí problém? Imigranty si pozvalo Německo. Tohle tvrzení bývá často zpochybňováno, takže neuškodí trochu si srovnat fakta.

V září 2015 Merkelová prohlásila, že Německo je připraveno přijmout všechny syrské uprchlíky. Německé úřady zároveň požádala, aby na ně neuplatňovaly tzv. dublinskou dohodu. Ta říká, že všichni uprchlíci budou vráceni do té země, ve které poprvé vkročili na území Evropské unie. Merkelová tedy svévolně a nezákonně porušila německé smlouvy s ostatními evropskými státy. Pak po nich ale logicky nemůže chtít solidaritu při řešení problému, který sama vytvořila. Připomínalo by to žháře, který si zapálí svůj vlastní dům a pak začne na sousedy křičet: “Pomozte mi hasit!”

Takhle měl dublinský systém fungovat:

Každému obyvateli Sýrie, který v té době uvažoval o cestě do Evropy, tedy Merkelová vzkázala: “Balte si kufry! Už tu na vás čekáme s otevřenou náručí u bohatě prostřeného stolu! A nebojte se, zpátky vás nepošleme!” Tohle byl zásadní signál, kterým německá kancléřka zvýšila imigrační vlnu. Merkelová si navíc nechala vyfotit slavné selfie se syrským imigrantem Anasem Modamanim, které se vzápětí rozletělo po sociálních sítích:

To selfie jasně říká: “Haló, kde jste kdo? Přijeďte sem všichni! Němečtí politici vás tu s úsměvem přivítají a ještě se s vámi vyfotí!”

Co bylo a dodnes je hlavní motivací imigrantů? Kdyby to byl útěk před válkou, jak často slyšíme, zůstali by v první bezpečné zemi, což je pro Syřany a Iráčany Turecko. Jenže oni chtějí do Evropy, respektive do Německa, nejlépe do toho “pravého Německa” – tedy do velkých měst, jak sami zdůrazňují. Neprchají tedy před něčím, ale naopak míří za něčím. Jejich motivací není nalezení bezpečí, ale přisátí se na štědrý sociální systém nejbohatší země Evropy. V naprosté většině nejde o pronásledované lidi, ale o čistě ekonomické imigranty. A jakmile se z první bezpečné země na trase pohnout dál, stávají se nelegálními imigranty.

Byl tedy neuplatňování dublinských dohod, selfie s Anasem Modamanim a další vstřícné kroky Merkelové pozváním, nebo ne? Její zastánci tvrdí, že nikoho nepozvala, ale logika věci jasně říká, že pozvala. Myslí si to i řada politiků, namátkou třeba bavorský premiér Horst Seehofer. V září 2015 prohlásil, že Merkelová svými výroky vyzvala běžence, aby přesunuli do Německa. Podle Seehofera udělala zásadní chybu, když dala najevo, že uprchlíci mají v Německu velkou šanci získat azyl, přestože hranice Evrpské unie překročili v jiném státu. Velmi podobně to v srpnu 2017 řekla i volební lídryně Alternativy pro Německo (AfD) Alice Weidelové.

Výsledek? Jen v letech 2015 a 2016 do Německa dorazilo asi 1,2 nelegálních imigrantů a letos jich tam přichází asi 15 000 měsíčně. Za Syřany se dnes vydává kde kdo, včetně přistěhovalců ze zemí, kde žádná válka není. Především kvůli absurdní vstřícnosti Merkelové se imigranti vydávají na nebezpečnou cestu přes moře, na které se jich tisíce utopí. Německá kancléřka nese hlavní díl viny za všechny ty zbytečné smrti. Právě ona zvedla imigrační vlnu, jejímž výsledkem byla mimo jiné i teroristické útoky na řadě míst Evropy nebo sexuální napadání žen na Silvestra 2015 v Kolíně a na dalších místech.

A protože nelegálních ekonomických imigrantů přišlo příliš mnoho, prosazovala Merkelová kvóty na jejich přerozdělování. Teď jí konečně došlo, že je to nesmysl. Mejdan končí a Němcům nezbývá, než vodku a chlebíčky za své hosty hezky zaplatit ze svého.

A tady si přečtěte, proč by imigranty měly vítat hlavně evropské ženy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články