fb pixel I nácci si rádi hrají! Německý fanda třetí říše prodával na internetu speciálně upravené lego figurky – G.cz
Vyhledávání

I nácci si rádi hrají! Německý fanda třetí říše prodával na internetu speciálně upravené lego figurky

Němec na Amazonu nabízel nacistické vojáčky. Na figurkách nechybí svastiky a říšské orlice. Jedná se o opravdu precizní práci zapáleného nadšence! K vojáčkům patří i pořádné prostředí, zde k vidění střílna. Pešák, nebo oficír? Autor myslel na všechny šarže a typy zástupců nacistické armády.. + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Na Amazonu seženete opravdu všechno - dokonce i LEGO figurky s podobou nacistických vojáků různých typů a hodností. Jejich uniformy jsou zdobeny skutečně precizně, nechybí svastiky ani říšské orlice. Udělejte svému oblíbenému náckovi radost, takhle před Vánoci!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.12.2017, 07:00

Nazi LEGO

Manuel Hegel z Kolína nad Rýnem hledal na internetu dárky pro své děti, po příchodu na e-shop Amazon však zůstal zcela konsternován a zhnusen. Mezi standardními stavebnicemi firmy LEGO totiž objevil i několik figurek nacistických vojáků.

Těm kromě spokojených úsměvů nechybí detailně vyvedené uniformy včetně svastik, říšských orlicí a německých černých křížů, součástí jsou samozřejmě i vhodné zbraně. Každá figurka navíc má své vlastní jméno, třeba Heinz či Wolfgang. Pobouřený rodič se okamžitě začal pídit po tom, jak to, že Amazon něco takového prodává.

Vyšlo najevo, že LEGO nemá s touhle kulišárnou nic společného. Figurky vyrobil fanoušek třetí říše, který je z Frankfurtu. Hegel tedy založil online petici za to, aby byly výrobky staženy z prodeje, momentálně je pod výzvou asi 500 podpisů.

Švédský výrobce oblíbené stavebnice mezitím do obranného boje vyslal svého vrchního hračkáře. Ten řekl, že figurky jsou padělek a firma se od celé věci veřejně distancovala prohlášením, že s tím nemá nic společného.

Pokud stále nevíte, co svému oblíbenému náckovi pořídit k Vánocům, neváhejte a pořiďte vojáčky, než je korektní aktivisté nechají zabavit a rituálně spálit. Tímhle potěšíte každou malou i velkou holou hlavu.

A tady 1 pádný důvod, proč bojkotovat Ortel.

Podobné články

Doporučujeme

Další články