I mistr pekař se někdy utne: Velká galerie velikonočních beránků, kteří se tak úplně nepovedli – G.cz
Vyhledávání

I mistr pekař se někdy utne: Velká galerie velikonočních beránků, kteří se tak úplně nepovedli

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

I když jsou Velikonoce za námi, tak bychom neměli nechat bez připomenutí jednu z nejmilejších svátečních povinností, která existuje. Tou máme samozřejmě na mysli pečení beránka. To se občas bohužel nepovede, ale náš národ si naštěstí umí poradit se vším, takže se vše dá „vytunit“ patřičným zdobením nebo jinou vychytávkou, jež velikonočního beránka posune na jiný level.

Martin Miko
Martin Miko 6.4.2021, 11:39

Beránek je základ Velikonoc

Dozvuky Velikonoc s sebou přináší už pouze vzpomínky na 4 dny jídla a pohody u televize. Některé vzpomínky nám naštěstí zůstanou díky fotografiím. Na sociálních sítích jsme například objevili fanoušky stránky Špatně vycpaná zvířátka, kteří se pochlubili svými vlastnoručně vyrobenými velikonočními beránky. A samozřejmě, že upéct správného beránka není jenom tak. Občas se to zkrátka nepovede.

A proč vlastně pečeme sladkého velikonočního beránka? Celý tento nápad vznikl jako symbol dříve oblíbeného a všudypřítomného skopového masa, které se v minulosti objevovalo na české jídelní tabuli velmi hojně. Dokonce i v Bibli se hovoří o pečení z beránka jakožto o obřadním pokrmu. Během let se však postupně začalo skopové maso vytrácet z českých jídelníčků, a tak nám tu nakonec zbyl jen ten ze sladkého těsta politý čokoládou nebo posypaný cukrem.

V následující galerii naleznete ty nejšílenější beránky, kteří v Česku vylezli letos z trouby nebo lednice. Občas jsou to vážně perly.

Tak co? Dostali jste chuť na beránka, nebo byste už raději na Velikonoce zapomněli a soustředili se znovu na covid-19?

Podobné články

Doporučujeme

Další články