fb pixel Hvězda slovenského rapu Gleb míří do Prahy, v Ledárnách Braník vystoupí na největším pražském sólo koncertě – G.cz
Vyhledávání

Hvězda slovenského rapu Gleb míří do Prahy, v Ledárnách Braník vystoupí na největším pražském sólo koncertě

Zdroj: BAT

Jeden z nejsledovanějších a nejoriginálnějších raperů československé hudební scény, celým jménem Gleb Veselov, se v rámci svých hudebních vystoupení chystá také na vůbec největší samostatný pražský koncert. Odehraje se už 1. září v rámci Prague Open Air. Proč si vystoupení této stoupající hvězdy, která s rapem začala už ve svých 13 letech, nenechat ujít?

redakce G.cz 25.8.2023, 11:16

Svými texty, které vypovídají o životě kluka ze sídliště a jsou paralelou mezi jim a jeho posluchači, si získal přízeň tisíce fanoušků i hudební kritiky. Jen na jeho instagramovém profilu ho sleduje přes 150 tisíc lidí. Jak kdysi dávno uvedl v jednom z rozhovorů, sám se definuje jako MC, který „zajebe“ do jakéhokoliv beatu a ze slovenských raperů nemá rád téměř nikoho. V jeho tvorbě můžeme slyšet mnoho žánrů od elektroniky až po všechny rapové subžánry. Kombinací těchto vlivů vznikl jedinečný rap, který díky své silné fanouškovské základně vyprodává koncerty po celém Slovensku i České republice.

Aktuálně je Gleb v jednom kole. Jak uvedl při své návštěvě bratislavského festivalu LOVESTREAM, kde jsme ho zastihli jako hosta glo AIR zóny a kde výjimečně nebyl pracovně, od nástupu léta odehrává jeden koncert za druhým. „Těch aktivit kolem hudby je teď strašně moc, vážím si toho. Zároveň mi ale nezbývá moc prostoru na ostatní věci. Čím víc se interpretovi daří, tím méně má času na to být ve studiu – to bych rád změnil,“ svěřil se Gleb s tím, že volno si dopřeje až někdy v září, tedy po svém vystoupení v pražských Ledárnách Braník. „Malou pracovní pauzu plánuju až na září. S rodinou bychom rádi vyrazili někam po Evropě, třeba do Řecka. V prosinci to pak vidím na nějakou exotiku.“

Zda naplní svůj cíl, tedy trávit více času ve studiu, což by znamenalo i předzvěst nového alba, teprve uvidíme, mezitím se však určitě vyplatí vyrazit na jeho pražský koncert, kde se fanoušci pravděpodobně mohou těšit na originální příval beatů inspirovaných grimem a drum’n’bassem.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články