Rainworks: Street art, který přináší radost do deštivých dnů – G.cz
Vyhledávání

Rainworks: Street art, který přináší radost do deštivých dnů

Zdroj: rain.works

Severozápadní Seattle není zrovna sluníčkové město. Ale žijí tam lidé, kteří jsou pozitivní a zatraceně kreativní.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 27.3.2015, 08:00

Jestli jste někdy zaslechli něco zajímavého o Seattlu? Ne?

Tohle americké město je ve světě proslulé svým nepříznivým, deštivým počasím (a holky, zvlášť ty mladší ročníky, zavýskaj - párkrát se v něm odehrávala série Stmívání a jeho dnes už slavnější porno fanfikce). Novou proslulost mu za uplynulý rok zajistila parta kluků, kteří své zdejší pouliční umění nazvali Rainworks.

Nejsou vyzbrojeni barevnými spreji jako jejich světově proslulejší kolegové - na chodníky a občas i fasády domů používají nebarvící, vodu odpuzující povrchovou úpravu, která je netoxická a na svém místě vydrží zhruba 4 měsíce.

Jejich kreace jsou jednoduché, úsměvné a krásně pozitivní. Přesně to, co každý potřebuje do zamračeného dne. Používají "impregnaci", kterou jednoduše sprejují na chodníky. Voda z něj sklouzne, nevsákne se a povrch zůstává suchý a světlý.

Suché, nebo mokré?

S tímhle si pánové Peregrine Church, Xack Fischer a Forest Tressider opravdu vyhráli. Tvoří všechny možné motivy, které je napadnou. Pokud vás zastihne v Seattlu déšť (a že tu prší opravdu často), s hlavou sklopenou k zemi jejich malůvky rozhodně neminete.

Proč celý projekt vznikl? "Chtěli jsme, aby se lidi těšili ze zamračených, deštivých dnů. Pršet bude vždycky, tak proč z toho také nemít pro jednou i radost?" píší kluci na svých webovkách.

Více můžete vidět v jejich videu, které sálá radostí a pozitivním myšlením. Je u vás venku hnusně? Naše Čechy sice nejsou zas tak často zamračené, ale inspirace není nikdy dost. Kluci z amerického Seattlu jí mají na rozdávání.

Pokud se stále chcete dojímat urbanizovanou krásou, tady máte 17 ukázet extrémně dobrého street artu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články