8 věcí, které můžeme očekávat od zítřejší tiskovky Apple – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, které můžeme očekávat od zítřejší tiskovky Apple

Čeká nás nový iPhone 6S, ale jablíčková velmoc hodlá mezi svoje příznivce vyslat i další novinky. Díky našim internetovým zvědům nepotřebujeme křišťálovou kouli. Máme totiž celkem jasnou představu o tom, co bude na pořadu dne.

Václav Rybář
Václav Rybář 8.9.2015, 11:52

1. Lepší hliník

Nový iPhone 6S a 6S Plus budou mít kvalitnější hliníkové šasi, z materiálu převzatého z Apple Watch. Už se tedy nebudou ohýbat, kroutit a vůbec nikterak deformovat. O zem bychom s nimi ale pořád radši ještě nemetali.

2. Force Touch

Tohle nemá nic společného se Silou ze Star Wars, jde o další funkci ukradenou z jablečných hodinek, kterou ostatně i někteří konkurenti už u svých telefonů zavádějí. Pod displejem je speciální sensorická vrstva, která dokáže změřit sílu vašeho doteku. A podle toho, jestli na displej tlačíte málo, nebo moc, dělá různé věci. Force Touch je budoucnost, která se brzy objeví ve všech dotekových displejích, Apple ji ale zatím zvládá dostatečně marketingově opentlit, aby ji lidé vnímali jako jeho vynález. Telefon sám o sobě se nikterak nezvětší - šestka je tedy stejně velká jako 6S a staré pouzdro díky tomu vyhazovat nemusíte.

3. 4K video

Video v ultraHD rozlišení už dneska u špičkových telefonů patří k dobrému vychování, takže lze očekávat, že Apple bude následovat zbytek pelotonu. Už takhle měla šestka s vynikající stabilizací, slow-motionem a kvalitní optikou jedny z nejlepších nahrávek. A teď budou ještě ostřejší.

4. Lepší vnitřnosti

S updatovaným fotoaparátem přichází i větší paměť (2GB RAM) a rychlejší procesor. Jsou to změny, které uživatel skoro nepostřehne, snad jen ti opravdu zuřiví surfaři, co v Safari otevírají pět, deset záložek. Jejich strojům se bude dýchat o dost lépe. Polepší si samozřejmě i fanoušci náročnějších videoher.

5. Animované wallpapery

Spíše kosmetickým vylepšením je příchod animovaných wallpaperů, které jsou známé z Apple Watch. Ty přicházejí i s timelapse pozadím, kdy se vám jedna lokace halí do tmy nebo se rozsvítí s rozbřeskem podle času, který máte nastavený.

6. Nový OS = delší výdrž

Součástí uvedení nového hardwaru je i příchod nových verzí operačních systémů. O těch Apple mluvil již dříve, ale teď se konečně začnou ve velkém stahovat do všech jablečných strojů. Těšit se můžete i v případě, že zrovna neplánujete koupit nějakou novinku. Nová řešení by totiž měla zlepšit výdrž přístrojů o deset a víc procent.

7. Větší iPad?

Trendem na berlínském veletrhu IFA byly mj. i velké tablety s úhlopříčkami 12" - 20", které jsou určeny pro zaklapnutí na ledničku nebo do ložnice, kde nahradí druhé a třetí televize a poslouží i jako multifunkční zobrazovadla, počítače nebo videotelefony. Apple hodlá na tuto poptávku reagovat novým, větším iPadem. Úhlopříčka by měla být něco málo přes 12" palců, což znamená, že s tímhle mackem pořád ještě můžete pobíhat po bytě nebo po městě a neutrhne vám ruce.

8. Apple TV se Siri

A odvracet útok musí i Apple TV, protože nejrůznější bazmeky, které udělají z hloupé televize tu nejchytřejší na světě, už se taky rozmáhají - dokonce i u nás, kde zatím moc nefunguje video on demand a chybí i lokalizované aplikace. Apple to chce změnit, protože svůj appstore lépe propojí právě s Apple TV a dá uživatelům k dispozici dotekové dálkové ovládání s mikrofonem, přes který mohou komunikovat se Siri. Ta jim nově pomůže i s krocením televize.

Nevěříte nám, že se všechno tohle zítra stane? Přesvědčte se na vlastní oči, zítra v devatenáct nula nula, bude k dispozici živý stream, který vůbec poprvé v historii budou moci sledovat nejen majitelé iOs, ale dokonce i lidé s Windows. Asi aby zezelenali závistí.

A jak poznat, že je ten správný čas. No přece na Apple Watch. Vy je ještě nemáte? Tady si o nich můžete přečíst deset největších zajímavostí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články