fb pixel Kdo je kočka a kdo myš? Drama Dokonalá lež proti sobě staví britské herecké legendy Iana McKellena a Helen Mirren – G.cz
Vyhledávání

Kdo je kočka a kdo myš? Drama Dokonalá lež proti sobě staví britské herecké legendy Iana McKellena a Helen Mirren

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Ačkoliv mají za sebou oba dlouhé a úctyhodné kariéry, Helen Mirren a Ian McKellen, dvě legendy britské herecké scény, se na plátně ještě nepotkali. To se změní v nadprůměrně hodnoceném krimi Dokonalá lež, které by mohlo být příjemným mezisvátečním oddechem od televizních pohádek.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.12.2019, 08:00

Kdo tu loví koho?

Šarmantní podvodník Roy Courtnay (Ian McKellen) si v životě nadělal spoustu problémů a stále jej pronásleduje jeho temná minulost. Když na internetové seznamce potká bohatou vdovu Betty McLeish (Helen Mirren), nemůže uvěřit svému štěstí. Námluvy ale neprobíhají zcela podle jeho představ. Postupem času Roy zjišťuje, že city které chová k Betty, a které měly být falešné, se stávají skutečnými a to začíná být pro Royův tajný plán opravdovým problémem. Navíc tu začíná smrdět ještě něco jiného; opravdu je Betty tím, za koho se vydává?

V britském krimi dramatu spojili síly režisér Bill Condon, autor live action disneyovky Kráska a zvíře či životopisného Kinseyho, a scenárista historických kostýmních dramat jako Vévodkyně či Casanova Jeffrey Hatcher. K tomu si navíc přizvali dvě legendy britské herecké scény. Oscarem oceněná Helen Mirren a sir Ian McKellen se kupodivu na plátně ještě nikdy nesetkali, Dokonalá lež je pro ně tedy společnou premiérou.

Těžko tedy soudit, jak dobře mezi nimi funguje chemie, která je dle premisy příběhu pro tento film zcela zásadní. První ohlasy na ČSFD, kde si počin drží hodnocení na příjemných 71 %, ale mluví o tom, že právě herecké výkony ústředních protagonistů jsou naprosto vynikající a jinak veskrze obyčejný kousek vytahují vysoko nad šedý průměr.

Vzhledem k tomu, že má Dokonalá lež premiéru v českých kinech 26. prosince, nás to velmi zajímá. Tou dobou totiž budeme mít břicha plná bramborového salátu a hlavy zase nacpané kouzelnými, leč stokrát viděnými českými pohádkami. Britská kriminálka by tak mohla být velmi příjemnou oddechovkou mezi svátky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články