fb pixel Horst Fuchs, bába Tutovka i otec Fura: Televizní ikony, které už dnešní teenageři neznají – G.cz
Vyhledávání

Horst Fuchs, bába Tutovka i otec Fura: Televizní ikony, které už dnešní teenageři neznají

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Co je televize v roce 2022 pro mladou generaci? Netflix nebo jiná streamingová služba. Ale že by někdo trpěl před obrazovkou u teleshoppingu nebo při nedělním obědě snášel řeči Vladimíra „Ředitele“ Železného, o tom už dnešní teenageři slyší leda z vyprávění starších sourozenců. My jsme ti starší sourozenci a všechno si to pamatujeme. Všechno!

Radka Pružinová
Radka Pružinová 18.1.2020, 15:28

Zlaté časy televize

Víte, že bývaly doby, kdy jste si museli vystačit s jednou malou rozladěnou obrazovkou a třemi, čtyřmi (a to už se bavíme o hodně velkém luxusu 90. let minulého století a nultých let 21. století) televizními kanály? Ano, to je (pre)historie zábavy ve formě pohyblivých obrázků u vás v obýváku. Jó, byly to zlaté časy.

Kdo z dnešních teenagerů může říct, že ho vychovávala televize? Nikdo. Klidně se nám smějte, ale starci, kteří nám nadávali, že z nás nevyroste nic pořádného, když od rána do večera čučíme na Horsta Fuchse, jak nabízí předražený a zázračný kuchyňský robot nebo hypnotizovaně pošilháváme po otci Furovi, jak z vrcholku věže hází klíč do moře, vůbec netušili, co ještě přijde.

Raději totiž Vladimír Železný a jeho Volejte řediteli než youtubeři, instagramoví influenceři nebo nedejbože tiktokeři. Vždyť Šmuclerovo Tabu a jeho „úchylové z bedny“ byli až dojemně pouční! Všichni tito idolové jsou dnes již zapomenutí, tak si je osvěžte (případně se s nimi seznamte) v následující galerii.

Samozřejmě to jde všechno ještě dál. My v redakci si pamatujeme výše uvedené ikony televizní obrazovky, třeba Štěpánku Haničincovou a čertíka Bertíka už ale taky známe jen z vyprávění. Ale alespoň je známe!

Podobné články

Doporučujeme

Další články