Horší než smrt hlavního hrdiny je skon jeho čtyřnohého přítele: 10 filmů, kde bůhvíproč musel umřít pes – G.cz
Vyhledávání

Horší než smrt hlavního hrdiny je skon jeho čtyřnohého přítele: 10 filmů, kde bůhvíproč musel umřít pes

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Filmy, minimálně ty hollywoodské, rozhodně nevznikají jen tak z nevinné tvůrčí mysli. Stojí za nimi řada vykalkulovaných věcí, o nichž producentni vědí, že vždycky zaberou. Jednou takovou jistotou je, že když umře pes, celé kino spustí pláč jak na pohřbu vlastní babičky. Ačkoliv...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.8.2019, 12:07

Nechte psa žít!

Ve filmu Já, legenda hraje hlavní roli kromě Willa Smithe krásný a věrný vlčák, který osamělému hrdinovi dělá společnost a s nímž je nerozlučným parťákem. Pokud jste film neviděli, nečtěte dál a pusťte si ho dnes ve 23 hodin na Nově. Jestli ale víte, jak to končí, pak víte i to, že chudák vlčák se závěru filmu nedožije. Scéna, v níž musí nešťastný pán čtvernožce nakaženého zombie virusem sám zabít, je prostě síla. A v historii kinematografie rozhodně není jediná.

Obecně platí, že divák je schopen sledovat, jak někdo rozmetá na cucky desetičlennou bandu padouchů, jakmile ale někdo na plátně ublíží psovi, pozorovatel to absolutně nezvládá. Když režiséři Chad Stahelski a David Leitch přišli s nápadem udělat superakční kaskadérský film John Wick s Keanu Reevesem v hlavní roli, narazili u producentů v podstatě jen na jeden problém. Chlebodárci se je hodně dlouho snažili přesvědčit, aby nezabíjeli psa, alespoň ne tak zásadně. Pod průzkumů by totiž tahle jedna věc mohla celý snímek poslat totálně do kytek a odsoudit ho k osudu propadáku. Že Stahelski a Leitch se přesvědčit nedali víme, že to s Wickem dopadlo dobře, to už dnes, kdy máme dokonce 3 díly, také.

Jinak je ale smrt psa zaručenou slzopudnou pákou, jen je většinou užívaná v rodinných filmech, které jsou k buzení takových emocí přímo určené. Vybrali jsme desítku snímků, kde hraje smrt psa prim. Buď to berte jako radu, na co se rozhodně nedívat, anebo naopak doporučení, pokus jste sadisti s pazourky místo srdcí!

A tady si přečtěte 10 zajímavostí o komediálním akčňáku Jednotka příliš rychlého nasazení.

Podobné články

Doporučujeme

Další články