fb pixel Horor Winchester: Síla démonů od tvůrců Jigsaw přichází 1. března do českých kin – G.cz
Vyhledávání

Horor Winchester: Síla démonů od tvůrců Jigsaw přichází 1. března do českých kin

Zdroj: winchester: sídlo démonů

Dům rodiny Winchesterů, který stojí v americkém státě Kalifornie zhruba 80 kilometrů od San Francisca, doopravdy existuje. Historie domu za sebou skrývá děsivé příběhy a hlavně legendu, která se opírá o paranormální jevy, čímž je dům pokládán za strašidelnou atrakci, která je oblíbená mezi hollywoodskými scénáristy a producenty. V současné době do kin míří horor s názvem Winchester: Síla démonů a vše nasvědčuje tomu, že bude film pouze pro odvážné. Do kin vstupuje 1. března 2018.

Martin Miko
Martin Miko 26.2.2018, 14:26

Legenda o strašidelném domě žije dál

O pušce winchesterovce se říkalo, že pomohla dobýt Divoký západ. Stejně jako kolty se puška stala jedním ze symbolů Divokého západu a zbrojařské rodině Winchesterů přinesla nekonečné bohatství. A také prokletí. Nedlouho po vynálezci slavné opakovačky zemřela i jeho malá dcera a zarmoucená vdova došla k přesvědčení, že rodina Winchesterů je prokletá duchy lidí, kteří kvůli pušce zemřeli.

Aby odvrátila další pomstu a odplatu mrtvých, měla začít stavět dům. Dům, který měl sloužit duchům jako útočiště i jako vězení. Sama Lady Winchester se měla stát strážkyní domu koster a duchů, brány pekelné pro jakéhokoliv žijícího Winchestera, na nějž se hněv duchů zaměřil. Pokud chtěla žít, nesměla s výstavbou přestat. Dům se proto stavěl nepřetržitě 38 let, ve dne i v noci.

Samotný dům je opravdu šílený, pokoje, chodby, schodiště nedávají smysl a připomínají labyrint. Schody často nikam nevedou, dveře se otevírají do vzduchoprázdna, okna do zdí či do podlahy. Říká se, že jakmile se dělníci dozvěděli o skonu lady Winchester, okamžitě zahodili nářadí a utekli.

Zůstali po nich napůl zatlučené hřebíky a obrovské sídlo plné démonů. Příběh toho, jak dům vznikal a jak vypadá, doplnila i řada nevysvětlitelných jevů a paranormálních úkazů. Dnes je část domu veřejně přístupná a slouží jako turistická atrakce.

Film Winchester: Sídlo démonů vstupuje do kin 1. března 2018

Sarah Winchester se ve filmu za každou cenu snaží ochránit svůj život a životy dvou lidí, které na světě miluje nejvíce – svou neteř Marion (Sarah Snooková) a jejího osmiletého syna Henryho (Finn Scicluna-O’Prey). Sarah nemá na výběr, než se s mrtvými setkat tváří v tvář a znovu vytvořit podle jejich šeptaných představ prostředí, v nichž jejich život došel konce.

Vedení společnosti Winchester má obavu, že truchlící bláznivá vdova vytáhne pro svůj záměr z peněženky společnosti příliš mnoho peněz. Proto využije svého práva a nechá Sarah prohlédnout doktorem v naději, že bude prohlášena za šílenou. Do sídla přijíždí doktor, který má prohlídku provést… Dr. Eric Price (Jason Clarke) ze San Francisca.

Nejstrašidelnějším domem lidské historie je sídlo rodiny Winchesterů, které stojí v Kalifornii v Americe. Postaveno je prý na tenkém pomezí našeho světa a samotného pekla a duchové se v něm objevují už téměř 150 let. Děsivý příběh sídla démonů ukáže horor od tvůrců Jigsaw se slavnou Helen Mirren v hlavní roli.

Hororový žánr a děsivé zvraty doplňuje i neopakovatelná a temná viktoriánská atmosféra, kostýmy a výprava.

Podobné články

Doporučujeme

Další články