fb pixel Horor podle skutečné události: Nový seriál Chernobyl slibuje radioaktivní podívanou – G.cz
Vyhledávání

Horor podle skutečné události: Nový seriál Chernobyl slibuje radioaktivní podívanou

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Před 33 lety došlo k největší jaderné katastrofě v historii lidstva. Dne 26. dubna 1986 explodoval čtvrtý černobylský reaktor, což má vliv na zdraví v širokém okolí ještě dnes. Nesmírně vyhledávané téma se snaží stanice HBO divácky zužitkovat a na květen má připravenou minisérii nazvanou Chernobyl.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 26.4.2019, 09:26

Černobylská havárie na HBO

Za možnost vidět na vlastní oči místo děsivé apokalypsy neváhají někteří zaplatit. Spíše než to, doporučujeme počkat na pětidílnou minisérii z produkce HBO, která bude dle nedávno uvolněného traileru hodně děsivou podívanou.

Je všeobecně známým faktem, že sovětský režim se snažil havárii utajit a zlehčovat její kruté následky. V seriálu Chernobyl to bude mít dle všeho na starosti švédský herec Stellan Skarsgård, který hraje sovětského ministerského předsedu Borise Ščerbinu.

Odhalit skutečný stav věcí, tedy co za tragédií skutečně stálo, se bude snažit vědkyně, kterou ztvárnila Emily Watson. Třetí hlavní postavou bude nukleární fyzik, kterého hraje Jared Harris.

Režijně se pod projekt podepsal Johan Renck, který předtím režíroval seriály Živí mrtví či Vikingové.

První epizoda s názvem "1:23:45" bude mít premiéru 6. května 2019. Název odpovídá času výbuchu čtvrtého černobylského reaktoru.

Nejděsivější na tomto seriálu je, že námětem je skutečná událost, nejhorší člověkem způsobená katastrofa. Chernobyl pak vypráví příběh o lidech, kteří obětovali vlastní životy, aby zachránili svět ještě před větším neštěstím.

Oficiální trailer nové minisérie HBO

A zde si můžete přečíst o připravované minisérii České televize. Z hrdiny kolaborantem snadno a rychle: Nový seriál osvětlí, co stálo za zradou Emanuela Moravce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články