fb pixel Hon na nekorektního trenéra: Martin Stloukal z Brna se chová jako 90 % českých fotrů – G.cz
Vyhledávání

Hon na nekorektního trenéra: Martin Stloukal z Brna se chová jako 90 % českých fotrů

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Celý národ řeší uniklou nahrávku hokejového trenéra Martina Stloukala, který v kabině promlouvá do duše dorostencům extraligové Techniky Brno dosti specifickým způsobem. Část veřejnosti samozřejmě poloburanský projev s nádechem latentního rasismu pobouřila, jenže se nejspíš jedná o lidi, kteří nikdy nezažili, jaké je to dělat kolektivní sport. Rodičové, smiřte se s tím, že takto mnohdy vypadá zákulisí českého hokeje.

Martin Miko
Martin Miko 17.6.2020, 12:00

Trenér fotrovského typu

Každý, kdo si poslechl nebo přečetl trenérský projev Martina Stloukala z Brna, si s velkou pravděpodobností vzpomněl na internetový seriál Lajna a naprosto geniální herecký výkon Jiřího Langmajera, který zde ztvárnil uřvaného trenéra Hrouzka. Seriálový Hrouzek samozřejmě nevznikl náhodou, ale stal se inspirací z vyprávění českých hokejistů, kteří podobné trenéry v mládí také zažili. Stloukal je vlastně takové hokejové klišé, které se v našich kabinách dědí. On sám zřejmě byl v minulosti obětí naštvaného trenéra, který mu taky diktoval, co má jíst, a ať mu jeho máma nevolá s hloupými dotazy, takže se nemůže divit, že je pokračovatelem „tradice“.

Pokud nevíte o čem je řeč, tak před pár dny unikla osmiminutová nahrávka z hokejové kabiny, ve které naštvaný trenér z Brna Stloukal řve na své pubertální svěřence, kterým dává „tvrdou vojnu“ v oblasti stravování i komunikaci s rodiči. V podstatě se jedná o smršť hlášek, které jsou za hranou korektnosti a z velké části je můžeme brát s nadsázkou. Vše je prošpikované hokejovým slangem a hláškami, ze kterých by mohl vzniknout nový díl seriálu Lajna nebo konverzační divadelní hra ve stylu Ivánku, kamaráde.

Výkřiky typu: „Další, kdo bude na tvarohu, je Pospec. To je další takovej. Mám trošku strach, že kdybych fókl, že by odletěl do Líšně.“ nebo „Takže řekneš fotrovi, získáte normálně takovou tu věrnostní kartičku a budeš bydlet v tvarohárně. To znamená 250 gramů tvarohu polotučnýho budeš žrát třikrát v týdnu!“ nebo „“Se nebudu dívat tady na to, vole, že nemáte energii a ještě blbě žerete,“jsou naprosto geniální nestyděl by se za ně ani Zdeněk Pohlreich v pořadu Ano, šéfe!

Taky vám tento muž přijde jako produkt 90. let? Tak to se nepletete, protože jeho projev ještě doplňuje klasický latentní rasismus útočící na Asiaty a Turky a jejich rychlá občerstvení, která podle něj prodávají „čínský přejetý psy“. Při konfrontaci s médii se trenét Stloukal hájil tím, že není rasista a vše myslel s nadsázkou, které se i mladí hokejisté zasmáli, uvedl v rozhovoru pro server iSport.cz. Nicméně jeho veřejný účet na Twitteru hovoří jinak. Například tím, když velebí europoslance Ivana Davida z SPD nebo Viktora Orbána. Nicméně to není nic překvapivého na člověka s těmito názory.

Nezapomínejte na to, že tímto způsobem přemýšlí a jedná drtivá většina otců, kteří v mládí hráli hokej, takže na celé této „kauze“ vlastně ani není nic překvapivého. Ostatně v minulosti se už něco podobného stalo už několikrát, takže v případě Stloukala nejsme překvapeni. Svůj postoj dalo jasně najevo i vedení hokejistů Techniky Brno, které ho ponechalo v pozici trenéra i po zveřejnění nahrávky. V rámci interního jednání s klubem byl pouze upozorněn na to, aby v budoucnu upravil svůj slovník.

Veřejnost je také toho názoru, že proslov hokejového trenéra je v normě. Podle ankety na serveru iDnes.cz si většina Čechů myslí, že jeho proslov v kabině nebyl za hranou. Martin Stloukal je pouhým odrazem nás všech, tak se s tím smiřte.

Podobné články

Doporučujeme

Další články