fb pixel Hledáte vhodnou novoroční dietu? Zkuste dělenou stravu podle Bowieho: mléko, papričky a kokain – G.cz
Vyhledávání

Hledáte vhodnou novoroční dietu? Zkuste dělenou stravu podle Bowieho: mléko, papričky a kokain

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Píše se rok 1976 a David Bowie už není psychedelicky barevný a pohlavně neurčitý Ziggy the Stardust, ale čistě mužský Thin White Duke v klasickém kabaretně rozervaném střihu.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 8.1.2019, 12:25

Jeho metabolismus a psychika tehdy šlapaly jak hodinky na těchto třech věcech (takže zároveň dostávaly pořádně zabrat).

Thin White Duke neboli Hubený bledý vévoda byla Bowieho postava stvořená pro album Station to Station (1976), se kterou se ten rok vytasil na koncertní šňůře k předešlému albu Young Americans. Tahle postava vypadala ve srovnání s těmi předchozími docela ‚normálně‘ – klasicky střižený oblek doplněný bílým kloboukem. Pod ním se ovšem skrýval „vyprázdněný člověk“, „šílený aristokrat“, „amorální zombie“ a „bezcitný árijský superman“. Tak aspoň vystupoval na jevišti. V zákulisí pak do sebe vháněl masivní dávky kokainu, takže – jak se po letech vyjádřil o tomto období – „Žil jsem tehdy jenom na červených paprikách, kokainu a mléce.

A navíc si později vůbec nepamatoval, že tehdy skládal a nahrával nějaké písně a vystupoval s nimi na pódiu. Utkvěla mu v paměti pouze postava Hubeného bledého vévody coby doživotního strašáka.

A tady je 10 nejšílenějších videoklipů Davida Bowieho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články